S7 Airlines: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
WikitanvirBot (diskuse | příspěvky)
m r2.7.1) (robot přidal: ko:S7 항공, ru:S7 Airlines
Bez shrnutí editace
Řádek 30: Řádek 30:




'''S7 Airlines''' (dříve Sibir Airlines) (v ruštine: ОАО «Авиакомпания „Сибирь“»), spolu se společnostmi [[Aeroflot]], [[Transaero]] a [[Utair]] patří k největším leteckým spoločnostem v [[Rusko|Rusku]]. Je členem skupiny S7 Group.
'''S7 Airlines''' (dříve Sibir Airlines) (v ruštine: ОАО «Авиакомпания „Сибирь“»), spolu se společnostmi [[Aeroflot]], [[Transaero]] a [[Utair]] patří k největším leteckým spoločnostem v [[Rusko|Rusku]]. Je členem skupiny S7 Group spolu mj. se společností [[Globus]], která byla vyčleněna z S7 a létá pravidelné i charterové linky.


== Historie ==
== Historie ==


=== Počátky společnosti ===
=== Počátky společnosti ===
Původ společnosti je možné vysledovat až k začátcím provozu civilních letadel z vojenského letiště v [[Novosibirská oblast|Novosibirské oblasti]] v roce 1957. Formálně byla společnost Sibir 1994 a založena v roce 1992 a v roce 1994 obdržela kód ICAO. Společnost navázala na regoionální provoz [[Aeroflot]]u.
Původ společnosti je možné vysledovat až k začátcím provozu civilních letů z vojenského letiště v [[Novosibirská oblast|Novosibirské oblasti]] v roce 1957. Formálně byla společnost Sibir 1994 a založena v roce 1992 a v roce 1994 obdržela kód ICAO. Společnost navázala na regoionální provoz [[Aeroflot]]u.


=== Rozvoj společnosti ===
=== Rozvoj společnosti ===

Verze z 4. 4. 2011, 19:36

Šablona:Infobox Letecká společnost


S7 Airlines (dříve Sibir Airlines) (v ruštine: ОАО «Авиакомпания „Сибирь“»), spolu se společnostmi Aeroflot, Transaero a Utair patří k největším leteckým spoločnostem v Rusku. Je členem skupiny S7 Group spolu mj. se společností Globus, která byla vyčleněna z S7 a létá pravidelné i charterové linky.

Historie

Počátky společnosti

Původ společnosti je možné vysledovat až k začátcím provozu civilních letů z vojenského letiště v Novosibirské oblasti v roce 1957. Formálně byla společnost Sibir 1994 a založena v roce 1992 a v roce 1994 obdržela kód ICAO. Společnost navázala na regoionální provoz Aeroflotu.

Rozvoj společnosti

V roce 2001 společnost koupila Vnukovské aerolinie a stala se společností s největším objemem přepravy na domácích linkách. Většinu svých linek začala provozovat z letiště Moskva-Domodědovo. V roce 2005 jako první ruská společnost zahájila prodel letenek přes internet.

Rebranding

V roce 2006 se stala společnost členem skupiny S7 group a s tím související změna značky (rebranding) ze Sibir na S7. S tím souvisela i kompletní změna nátěru letounů z nenápadné modro-bílé na výrazně zelenou s červeným logem. V roce 2010 se S7 stala členem aliance Oneworld

Destinace

Společnost provozuje značně rozsáhlou síť linek, převážně do destinací v Rusku a Společenství nezávislých států. Jejich počet se začátkem roku 2011 blížil devadesáti a počet obsluhovaných zemí třiceti. [1]

Do České republiky létá pravidelný spoj z Novosibirska do Prahy a na jaře 2011 obdržela přepravní práva na linku Sankt Petersburg-Pulkovo - Brno-Tuřany.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu S7 Airlines na Wikimedia Commons