Christnet.eu: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 22 bajtů ,  před 10 lety
bez shrnutí editace
ChristNet.cz založil na přelomu let [[1999]] a [[2000]] Robert Němec<ref name="christnet1803">http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=1803</ref> sloučením dvou [[internet]]ových projektů založených v roce [[1996]] Davidem Petrlou. Šlo o ''Getsemany'' (internetový křesťanský magazín) a ChristNet (tehdy pouze rozcestník mezi křesťanskými stránkami). Akce byla částečně vynucena tím, že ''Getsemany'' se musely přejmenovat, neboť se tak jmenuje mnohem starší tištěný měsíčník. ChristNet.cz je [[ekumenismus|ekumenicky]] orientován a provozuje jej Sdružení ChristNet.cz. Robert Němec ze Sdružení ChristNet.cz odešel v roce 2003.<ref name="christnet1803" /> Toto je ale již dávnou minulostí a dnes portál provozují zcela jiní lidé - viz redakční stranka portálu.
 
ChristNet.cz funguje jako portál křesťanství na českém (a částečně i slovenském) internetu. Jeho nejdůležitější části jsou Magazín, orientovaný na publicistiku a podrobné zpravodajství z náboženského světa i z dění ve společnosti(nejnavštěvovanější část), Odkazy (představující rozcestník mezi křesťanskými stránkami v ČR a částečně i SR), Akce (kalendář křesťanských akcí v České republice) a Diskuse (poskytují prostor pro diskuse). Diskuse jsou i samotným provozovatelem stránek považovány za problematickou část projektu,. hlavníHlavní stížnosti směřují volnék volnému moderování diskuzí a neochotu diskutujících diskutovat neútočně a neanonymně. Provozovatel ale v úvodu do diskuzí jasně deklaruje, že za příspěvky jsou odpovědní především sami diskutující. Spíše vedlejšími službami portálu jsou sekce Pohlednice a Knihkupectví.
 
Projekt dlouhodobě zápasí s finančními problémy a někdy se na jeho stránkách objevují žádosti o příspěvek, které upozorňují čtenáře, že projekt nemá na svém otevřeném účtu dostatek peněz na provoz,. několikrátNěkolikrát dokonce z tohoto důvodu některé své činnosti pozastavil (naposled na konci listopadu 2007). Měsíční provozní náklady vyčísluje na cca 10 000 Kč.<ref>http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=2929 </ref>
 
== Odkazy ==
11

editací

Navigační menu