Motorgenerátor se spalovacím motorem: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
nesouvisející reference
(nesouvisející reference)
Označuje se též jako '''agregát''' (to je však obecnější pojem), případně dle typu spalovacího motoru jako '''naftový agregát''' či '''dieselový agregát''', nebo jako '''benzínový agregát'''.
 
Často se používá název '''elektrocentrála''', protože se používá k napájení zařízení elektrickou energií tam, kde není možno využít stávající pevné elektrické sítě. Elektrocentrála tak tvoří centrum, odkud se napájí energetická soustava. Používá se při natáčení [[film]]ů v [[terén]]u, [[koncert]]ech a [[festival]]ech pro napájení zvukové a světelné aparatury. Elektrocentrály se používají i pro záložní napájení provozů [[Nemocnice|nemocnic]], datových [[server]]ů (složitých elektronických informačních systémů) a všude tam, kde by výpadek dodávky elektrické energie mohl způsobit škody na zdraví lidí, na majetku nebo v ekonomice v důležitých výrobních provozech apod. Lze využít i služeb půjčoven elektrocentrál.<ref>[http://energypartner.cz/]</ref>
 
Záložní dieselový generátor (elektrocentrálu) je vhodné instalovat i v pohotovostním režimu, kdy se okamžitě spouští při přerušení dodávky elektrické energie.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu