On-line a off-line: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 158 bajtů ,  před 10 lety
m (robot přidal: ko:온라인과 오프라인)
* '''Off-line pošta''' či '''off-line mail''' – téměř všechny poštovní programy si ukládají přijaté zprávy na úložné místo, aby je svým uživatelům mohly poskytnout, i když zrovna nejsou připojeni k internetu.
* '''On-line časopis''' nebo '''online médium''' obecně – časopis (nebo jiné médium), vydávané na internetu. Téměř vždy využívá výhody tohoto prostředí, např. pro diskuze, ankety, a další, k získávání okamžité [[zpětná vazba|zpětné vazby]].
* '''On-line manažer''' nebo '''online manager''' obecně – [[Online hra]] hraná pomocí internetového prohlížeče, zaměřená na ekonomiku a rozvoj.
* '''On-line přenos''' – odpovídá nahrávání, ve kterém je jedno přehrávací/záznamové zařízení nastaveno jako „master“ a jiné (nebo jiná) ve stavu „slave“ (doslova ''pán'' a ''otrok''). „Master“ při tomto přenosu řídí jeho [[synchronizace|synchronizaci]], které se „slave“ musí podrobit. Technické řešení se různí podle typu přenosu (může být paralelní i sériové, řízené nějakým hodinovým cyklem určité frekvence nebo signály pro poslání další nebo zopakování stávající dávky dat).
* '''On-line podpora''' – podpora (například k [[internetový obchod|e-shopu]] nebo ke konkrétní službě), uskutečňovaná přes internet, [[ICQ]] či jiné [[instant messaging]] zařízení
18

editací

Navigační menu