Angel (seriál): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 8 bajtů ,  před 9 lety
bez shrnutí editace
'''''Angel''''' je [[Spojené státy americké|americký]] televizní [[seriál]], který je spinoffem seriálu ''[[Buffy, přemožitelka upírů]]''. Atmosféra seriálu je temnější a podle ''Nielsen Ratings'' je to seriál pro dospělé.<ref>Topping, Keith, ''Hollywood Vampire'', (3rd edition, includes Season 4) ''Virgin Books'' (2004), page 360: "During [November-December 2002]., ''Angel'' was getting slightly higher ratings than ''[[Buffy, přemožitelka upírů|Buffy]]'', aided by a new Sunday-slot and the popular series ''[[Čarodějky (seriál)|]]'' as its lead-in show." Also see Wahoske, Matthew J., "[http://home.insightbb.com/~wahoskem/buffy.html Nielsen Ratings For Buffy The Vampire Slayer, Angel, And Firefly]", ''Insightbb.com'' (2004)</ref>
 
Seriál byl vytvořen stejnýmstejnou člověkemosobou, jako ''Buffy''. Napsal jej [[Joss Whedon]] spolu s [[David Greenwalt|Davidem Greenwaltem]] a seriál byl poprvé vysílán [[5. října]] [[1999]].
 
SeriálHlavní vykreslujepostavou utrpeníseriálu Angelaje Angel, upíraiupír, kterému byla díky cikánské kletbě navrácena lidská duše jako trest za vraždu dívky z jejichmladé roducikánky. Po víc než stu letech vřaždění a mučení nevinných lidí, Angela jeho lidská duše svírá pocity viny a výčitkami svědomí.
 
Během prvních čtyř sérií seriálu pracuje Angel jako soukromý detektiv v [[Los Angeles]], kde on a jeho spolupracovníci pomáhají bezmocným a zachraňují duše, které sešly z cesty. Mimo jiné samozřejmě bojují s démony nebo démony posedlými lidmi. Jejich největšími protivníky jsou zaměstnanci právnickou firmou Wolfram & Hart. Angel také musí bojovat se svou vlastní upírskou podstatou.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu