Colours of Ostrava: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 721 bajtů ,  před 11 lety
bez shrnutí editace
(Verze 5545142 uživatele Ragimiri (diskuse) zrušena.)
Bez shrnutí editace
'''Colours of Ostrava''' je [[hudební festival]] [[world music]] každoročně pořádaný v centru [[Ostrava|Ostravy]]. Poprvé se konal v roce [[2002]].
 
První ročníky se konaly převážně v areálu [[Stodolní]] ulice, na [[Černá louka|Černé louce]] a v klubu Boomerang, další také v areálu [[Slezskoostravský hrad|Slezkoostravského hradu]]. V roce [[2007]] se koncerty pořádaly i na několika scénách mimo samotný areál, například v klubech Templ na Stodolní ulici, Fabric, Marley nebo v [[Evangelický Kristův kostel (Ostrava)|Evangelickém kostele]].
 
Hranice samotného festivalového areálu na ostravském Výstavišti a Slezskoostravském hradě festival překročí i v roce 2010 a to nejen geograficky, avšak také umělecky. K vidění budou videoprojekce v Minikinokavárně, ve speciálním divadelním stanu se odehraje několik dramatických představení a klub Stará aréna - Inspirace 2015 na hlavním ostravském Masarykově náměstí bude hostit diskuze, klipy či poslechové seance. Ročník 2010, jež se odehraje mezi 15. a 18. červencem, je navíc prvním, jenž byl beznadějně vyprodán 4denními permanentkami v předstihu přibližně tří týdnů a na místě se proto nebudou prodávat žádné vstupenky vyjma lístků pro handicapované.
 
Colours of Ostrava je držitelem [[Anděl (cena)|ceny Anděl]] za Hudební událost roku [[2005]] a [[2006]]. Zároveň získal ocenění za nejlepší hudební akci roku [[2004]], [[2005]] a [[2006]] v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii koncert/festival roku.<ref>{{Citace elektronické monografie
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu