Reinhard Marx: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidány 4 bajty ,  před 9 lety
m
diecéze --> arcidiecéze
(Založeno. Nechť slouží :o)
 
m (diecéze --> arcidiecéze)
Narodil se v Geseke v [[Severní Porýní-Vestfálsko|Severním Porýní-Vestfálsku]], 2. června [[1979]] byl arcibiskupem Johanem Joachimem Degenhardtem vysvěcen na kněze, v roce [[1989]] získal doktorát teologie. 23. července [[1996]] jej papež [[Jan Pavel II.]] jmenoval pomocným biskupem v Paderbornu a titulárním biskupem v Petině. 1. září téhož roku, v den svých čtyřicátých třetích narozenin, podstoupil biskupské svěcení z rukou arcibiskupa Degenhardta. 20. prosince [[2001]] nahradil Hermanna Josefa Spitala ve funkci biskupa v Trieru, nejstarší německé diecézi. 17. července [[2003]] suspendoval z kněžského úřadu [[Gotthold Hasenhüttl|Gottholda Hasenhüttla]] za to, že během Ekumenického církevního sjezdu pozval ke svatému přijímání i evangelíky.
 
30. listopadu [[2007]] jej papež [[Benedikt XVI.]] jmenoval do funkce arcibiskupa mnichovsko-freisingské diecézearcidiecéze. Okolnosti tohoto papežova rozhodnutí provázely četné dohady veřejnosti i médií, ty však odbyl Marx výrokem: "Arcibiskupa jmenuje papež, nikoliv novináři." Obřad uvedení do funkce proběhl 2. února [[2008]] v mnichovském chrámu [[Frauenkirche (Mnichov)|Frauenkirche]].
 
Kromě výkonu funkce arcibiskupa v Mnichově a Freisingu v současné době arcibiskup Marx předsedá Výboru pro sociální otázky Německé biskupské konference.

Navigační menu