Podnikatelský záměr: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 15 bajtů ,  před 10 lety
m
Trh (ekonomie)
m (robot změnil: sw:Mpango wa Biashara)
m (Trh (ekonomie))
Běžně se také můžeme setkat s chápáním podnikatelského záměru jakožto jednorázového [[nápad]]u či [[inspirace]] k podnikání. Tento výklad je ale z hlediska správných podnikatelských návyků méně úspěšný, protože podnikatelský záměr by se měl časem vyvíjet tak, aby odpovídal nově nabytým zkušenostem firmy či podnikatele. S těmito [[revize]]mi podnikatelského záměru se tak lze v praxi setkat zcela běžně a zejména u velmi dynamických [[podnikatelský subjekt|podnikatelských subjektů]] k nim může docházet i relativně často, třeba každé dva nebo tři roky. Nezřídka bývá tento posun v podnikatelském záměru také doprovázen změnou [[logo|loga]] a celkové [[image]].
 
Typickým znakem podnikatelského záměru je [[utajení]] jeho klíčových částí až do okamžiku realizace. Podnikatel usiluje v rámci volného [[Trh (ekonomie)|trh]]u o [[konkurenční výhoda|konkurenční výhodu]] a proto se snaží své záměry tajit, dokud je to jen možné, aby je nezneužila dříve jeho [[konkurent|konkurence]]. Úspěšnost podnikatelského záměru je tak do značné míry závislá na jeho praktickém provedení a kvalitě záměru.<ref>http://www.edotace.cz/3/0/50285/sekce/kvalita-podnikatelskeho-zameru/</ref>
 
Zejména v případech, kdy je podnikatelský záměr spojen s velkými investicemi nebo žádostí o vnější zdroje [[úvěr]] je často vyžadována [[Studie proveditelnosti]].

Navigační menu