Qui-Gon Jinn: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 358 bajtů ,  před 15 lety
m
interwiki, odkazy, opravy
m
m (interwiki, odkazy, opravy)
'''Qui-Gon Jin''' (92 – 32 [[BBY]]), fiktivní postava ze světa [[Star Wars]], byl bratrem a učedníkem Jedie[[Jedi]]e, který si později začal říkat [[Hrabě Dooku]]. Dooku vždy toužil po větší moci a mnohdy se neshodoval s kodexem Jedi (potom se stal dokonce Sithem[[Sith]]em, Darth Tyranus). Mnoho Dookuových choutek se přeneslo i na Qui-Gona, který si stále vedl svou a také tak trochu "neposlouchal"„neposlouchal“ kodex. Měl ve svém těle však veliké množství midichlorianů (částečky [[Síla (Star Wars)|Síly]]) a proto nebyl z řádu vypovězen. Mnozí dokonce tvrdili, že kdyby byl Qui-Gon poslušnější, stoprocentně by se stal členem [[Rada Jediů|Rady Jediů]]. Qui-GonnGon také spoléhal více na své instinkty než na rozum, což mu mnozí vyčítali.
'''Qui-Gon Jin''' je postava ze světa [[Star Wars]].
 
== ObecněPadawani ==
Prvním jeho [[padawan]]em byl Xanatos, ze kterého cítil Qui-Gon mnoho [[Síla|Síly]]. Výcvik tohoto učedníka se však nepovedl, jelikožprotože Xanatos byl velice hašteřivý a díky svému urozenému původu se hádal s ostatními učedníky. Potom, když jel se svým mistrem na Telos bojovat proti svému otci, pomohl raději jemu. Když pak Qui-Gon bojoval proti těmto dvoumdvěma nepřátelům, zabil jen otce a Xanata nechal uprchnout.
Qui-Gon Jin byl bratrem a učedníkem Jedie, který si později začal říkat [[Hrabě Dooku]]. Dooku vždy toužil po větší moci a mnohdy se neshodoval s kodexem Jedi (potom se stal dokonce Sithem, Darth Tyranus). Mnoho Dookuových choutek se přeneslo i na Qui-Gona, který si stále vedl svou a také tak trochu "neposlouchal" kodex. Měl ve svém těle však veliké množství midichlorianů (částečky [[Síla (Star Wars)|Síly]]) a proto nebyl z řádu vypovězen. Mnozí dokonce tvrdili, že kdyby byl Qui-Gon poslušnější, stoprocentně by se stal členem Rady Jediů. Qui-Gonn také spoléhal více na své instinkty než na rozum, což mu mnozí vyčítali.
 
Když bylo Qui-Gonovi kolem šedesáti let, nejvyšší kancléř [[Valorum]] jejej společně s učedníkem [[Obi-Wan Kenobi|Obi-Wanem]] vyslal dona planetu [[Naboo]], kde bylo velení Obchodní federace, aby zde vyřešili dlouholetý spor. Qui-Gonnovi došlo, že existuje někdo nebo něco, co nahání federaci strach. Qui-Gonn zachránil život [[Jar-Jar Binks]]ovi, čím zajistil pro republiku armádu [[Gungani|Gunganů]].
== Padawani ==
Prvním jeho [[padawan]]em byl Xanatos, ze kterého cítil Qui-Gon mnoho [[Síla|Síly]]. Výcvik tohoto učedníka se však nepovedl, jelikož Xanatos byl velice hašteřivý a díky svému urozenému původu se hádal s ostatními učedníky. Potom, když jel se svým mistrem na Telos bojovat proti svému otci, pomohl raději jemu. Když pak Qui-Gon bojoval proti těmto dvoum nepřátelům, zabil jen otce a Xanata nechal uprchnout.
 
Když bylo Qui-Gonovi kolem šedesáti let, nejvyšší kancléř [[Valorum]] je vyslal do velení Obchodní federace, aby zde vyřešili dlouholetý spor. Qui-Gonnovi došlo, že existuje někdo nebo něco, co nahání federaci strach. Qui-Gonn zachránil život [[Jar-Jar Binks]]ovi, čím zajistil pro republiku armádu [[Gungani|Gunganů]].
 
== Konec života ==
Na písečné planetě [[Tatooine]] se Qui-Gonn seznámil se zdatným pilotem a mechanikem [[Darth Vader|Anakinem Skywalkerem]], ve kterém cítil mnoho midichlorianů a rozhodl se ho vycvičit. Tam se také poprvé setkal s hrozivou postavou, která se, jak se později ukázalo, jmenovala [[Darth Maul]]. Když poté představil Anakina Radě, ti souhlasili s jeho výcvikem, avšak Mistr [[Yoda]] i někteří jiní projevili určité obavy. Qui-Gon Jinn nakonec padl ve druhém souboji s [[Darth Maul|Darth Maulem]], který byl nakonec zabit [[Obi-Wan Kenobi|Obi-Wanem]]. Poslední přání Mistra Jinna bylo, aby Obi-Wan vycvičil malého Anakina Skywalkera. To se později vyplnilo, avšak Anakin později přestoupil na Temnou stranu Síly.
 
Qui-Gon Jinn padl ve druhém souboji s Darth Maulem, který byl nakonec zabit Obi-Wanem. Poslední přání Mistra Jinna bylo, aby Obi-Wan vycvičil malého Anakina Skywalkera. To se později vyplnilo, avšak Anakin později přestoupil na Temnou stranu Síly.
 
[[Kategorie:Star Wars]]
 
[[da:Qui-Gon Jinn]]
[[en:Qui-Gon Jinn]]
[[es:Qui-Gon Jinn]]
[[fr:Qui-Gon Jinn]]
[[io:Qui-Gon Jinn]]
[[it:Qui-Gon Jinn]]
[[he:קווי-גון ג'ין]]
[[nl:Qui-Gon Jinn]]
[[ja:クワイ=ガン・ジン]]
[[no:Qui-Gon Jinn]]
[[pl:Qui-Gon Jinn]]
[[pt:Qui-Gon Jinn]]
[[fi:Qui-Gon Jinn]]
[[sv:Qui-Gon Jinn]]
414

editací

Navigační menu