Motorgenerátor se spalovacím motorem: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
bez shrnutí editace
m (typo, nesprávný link)
 
Často se používá název "[[elektrocentrála]]", protože se používá k napájení zařízení elektrickou energií tam, kde není možno využít stávající pevné elektrické sítě. Elektrocentrála tak tvoří centrum, odkud se napájí energetická soustava. Používá se při natáčení [[film]]ů v [[terén]]u, [[koncert]]ech a [[festival]]ech pro napájení zvukové a světelné aparatury. Elektrocentrály se používají i pro záložní napájení provozů [[Nemocnice|nemocnic]], datových [[server]]ů (složitých elektronických informačních systémů) a všude tam, kde by výpadek dodávky elektrické energie mohl způsobit škody na zdraví lidí, na majetku nebo v ekonomice v důležitých výrobních provozech apod.
[
[Půjčovny elektrocentrál]http://energypartner.cz/] jsou možností, jak zabezpečit energii pro open air akce, koncerty a festivali.
 
Své použití doznal i v [[Doprava|dopravě]], [[Telekomunikace|telekomunikacích]] (zde zejména všechny typy dopravních a telekomunikačních [[dispečink]]ů) a ve [[vojenství]] (například:[[protiletecká obrana]], [[raketové vojsko]], [[vojenské letectví]] apod.).
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu