Study circles: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 90 bajtů ,  před 12 lety
Vložit zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Study_circle Vložit zdroj:http://de.wikipedia.org/wiki/Selbstgesteuertes_Lernen
m (Verze 5099891 uživatele Klevka (diskuse) zrušena - takto se zdroje nevkládají -en:Wiki není zdroj)
(Vložit zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Study_circle Vložit zdroj:http://de.wikipedia.org/wiki/Selbstgesteuertes_Lernen)
{[http://en.wikipedia.org/wiki/Study_circle ]}
{{bez zdroje}}
 
== Podstata a smysl studijních kroužků ==
Nejběžnější formou jejich práce je analýza např. společenských, politických nebo sociálních problémů a jejich řešení. Tématem může být jakákoli záležitost počínaje politikou až po volnočasové aktivity, obvykle se odvíjí z aktuální potřeby studijní skupiny. Od klubů se SC (study circles) liší spíše svým zaměřením nebo postojem členů ke zkoumanému tématu než samotnou organizací.
V západní Evropě se vytváří dokonce projekty, jejichž cílem je vytvoření nadnárodní sítě studijních kroužků pro otázky evropské demokracie, které mohou být obsahovým posílením iniciativ evropských občanů prostřednictvím vzdělávání dospělých a „europeizaci“ tohoto vzdělávání politickými iniciativami. Jde o pokusy spojit zkušenosti a výsledky evropských programů Grundtvig, Comenius. Cílem akce, jakou bylo "Partnerství s občanskou společností " v Německu, bylo "... vytvořit nové formy činnosti v oblasti občanské výchovy, které umožní protagonistům evropské politiky vstoupit do kontaktu s odborníky, kteří mají praktické zkušenosti s osvědčenými formami vzdělávání dospělých..."
{[http://de.wikipedia.org/wiki/Selbstgesteuertes_Lernen]}
Nicméně v roce 2001 jedna studie Staffana Larsona dospěla k závěru, že „… účast v studijních kroužcích byla sice uspokojivá, ale při řešení konkrétních problémů byly kroužky jen částečně úspěšné, neboť jejich schopnost ovlivňovat společenské dění je slabý…“
 
19

editací

Navigační menu