IHNed.cz: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 36 bajtů ,  před 11 lety
-bold
m (Kategorie Internet v Česku změněna na kategorii České internetové stránky)
(-bold)
 
== Počátky ==
Prvopočátky politicko-ekonomického zpravodajského serveru iHNed spadají do roku 1994, kdy vydavatelství ECONOMIA a.s. začalo elektronicky distribuovat Obchodní věstník. U jeho zrodu stál '''Ing. Josef Vratislav''', tehdejší zástupce šéfredaktora HN, který se stal zároveň ředitelem nově vzniklé divize elektronických informací a šéfredaktorem z Obchodního věstníku. Byl to také on, který vymyslel název i'''HN'''ed, v němž je obsažena i zkratka deníku. Rozhodnutí o tom, přeměnit iHNed z dodávání dat Obchodního věstníku na zpravodajský server, padlo v lednu 1999. Jeho vytvořením byla pověřena firma Macron. Zkušební provoz byl zahájen 15. března 1999, ostrý start byl pak 28.3. 1999. Macron tehdy zajišťoval technické služby, o obsah a marketingovou podporu se starala ECONOMIA a.s.
 
Zpočátku se jednalo pouze o překlopení obsahu [[Hospodářské noviny|Hospodářských novin]], týdeníku Ekonom a informací z Obchodního věstníku. Projekt byl úspěšný a tak bylo po dvou letech rozhodnuto o vybudování samostatné dceřiné společnosti Economia online (EOL), jejímž ředitelem se stal Ing. Michal Klíma, nynější člen představenstva a generální ředitel ECONOMIA a.s.. Od té doby zaznamenal iHNed rychlý a bouřlivý rozvoj. Skončila spolupráce s Macronem, vznikla redakce zpravodajství, která doplňovala zprávy z Hospodářských novin a Ekonoma či agentur vlastními články. Do obsahu začali samostatně přispívat i redaktoři deníku a týdeníku. Technologickým partnerem se stala společnosti Globe Internet, později NTV AGE.
 
== Vývoj ==
Od roku 2000 se stávaly postupně '''součástí portálu '''iHNed.cz''' i další periodika''' z produkce ECONOMIA a.s. Kromě produkce vydavatelského domu se portál rozšířil o další '''tematické servery''' např. Reality.iHNed.cz, DigiWeb.cz, KarieraWeb.cz, FinWeb.cz atd., které fungují dodnes. Portál spouští k významným událostem a akcím také „dočasné“ speciální projekty – např. Volby.iHNed.cz, OH.iHNed.cz a další.
 
S novým redakčním systémem založeným na platformě [[Oracle]] byla v roce 2001 změněna grafika portálu iHNed.
 
== Další služby ==
Kromě publikování informací se divize EOL zabývá '''jejich prodejem.''' Službu Media Monitor, nyní Tematický zpravodajský servis, zavedla v roce 2001, služba poskytuje konečným uživatelům tematicky rozčleněné články podle jejich informačního zájmu, a to i pro další publikování. Ve stejném období začala divize poskytovat rešerše dle požadavků klientů a výběry z rubrik Obchodního věstníku.
 
V roce 2001 spustila EOL '''mobilní zpravodajství''', tehdy ve formě SMS a Wap, v současné má servis podobu SMS a MMS. Od roku 2003 poskytuje i bezplatný e-mailový servis pod názvem iHNed News.
 
V květnu 2007 byla změněna grafika iHNedu – v moderní design kladoucí důraz na zpravodajství. V tomto roce přesáhla měsíční návštěvnost poprvé číslo 600.000 se 7 miliony shlédnutích stránek.

Navigační menu