Předžaludek: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 1 054 bajtů ,  před 11 lety
→‎Bachor (rumen): Snaha postihnout a co nejjednodušeji vysvětlit fyziologii fungování bachoru a návaznost na další metabolické děje. Zdroje: přednášky z VFU Brno...
m (Stránka Předžaludek (přežvýkaví) přemístěna na stránku Předžaludek s výměnou přesměrování: Předžaludek již odkazuje na tuto stránku, nevidím tedy důvod komplikovat název stránky, že se jedná o vnitřnosti přežvýkavc)
(→‎Bachor (rumen): Snaha postihnout a co nejjednodušeji vysvětlit fyziologii fungování bachoru a návaznost na další metabolické děje. Zdroje: přednášky z VFU Brno...)
== Bachor (''rumen'') ==
 
Bachor je u dospělého přežvýkavce největším předžaludkem. Navazuje na [[jícen]] a na čepec. Objem bachoru u [[kráva|skotu]] je 100-120 litrů, u [[ovce]] a [[koza|kozy]] 15-20 litrů. Vyplňuje tedy velkou část břišní dutiny, téměř celou levou polovinu a naplněný zasahuje i napravo. Přijatá potrava je přežvýkavcem několik hodin trávena, promíchávána a mechanicky narušována právě v bachoru. Aby mohla trávenina projít do dalších částí předžaludku, musí být jednotlivé částice tráveniny dostatečně malé. Proto přežvýkavec opakovaně hrubé částice regurgituje, tj. vrací z bachoru do dutiny ústní, kde jsou mechanicky zpracovány přežvykováním. V bachoru pak rozeznáváme 3 různé frakce: frakci pevných částic, frakci tekutou a frakci plynnou. Chemickým složením je plynná frakce tvořena skupinou plynů, mimo jiné i metanem a amoniakem. Část dusíku z těchto látek je přežvýkavcem dále využíván, zbytek plynů je uvolňován tzv. eruktací nebo-li říháním.
 
Bachor má podobu dvou na sebe postavených vaků, které jsou spojeny širokým otvorem. Je srostlý s [[bránice|bránicí]] a se stropem břišní dutiny, vpředu na něj naléhá čepec, se kterým je bachor spojen neuzavíratelným otvorem (''ostium ruminoreticulare''). Oba dva předžaludky mají některé části stěny společné a fungují jako jeden celek.
 
Stěnu bachoru tvoří svalovina, vnitřní sliznice je tvořena až 1 cm vysokými papilami.
 
V bachoru žijí symbiotické [[mikroorganismy]], tj. [[prvoci]] [[bachořci]], [[bakterie]] a [[houby]]. Tyto organismy metabolizují přijímanou potravu, kterézejména rozkládajímonosacharidy, [[Celulóza|oligosacharisy, polysacharidy (celulózu]]., Prohemicelulózu, přežvýkavcelignin, představujípektiny), strávenídusíkaté bachořcilátky hlavnía zdrojvytvářejí vitamínutak svůj vlastní, B<sub>12</sub>tzv. Přežvýkavecmikrobiální potravuprotein. nejprveKvalitativně spolkneje dopro přežvýkavce hodnotnější protein vytvořený bachoruprvoky, pakkvantitativně soustovšak ještěpřevládá jednouprotein pořádněvytvořený rozžvýkábakteriemi. aBakterie, spolkneprvoci i houby jsou pak se zbylou tráveninou posouváni do dalších předžaludkůčástí izažívacího sústrojí. bachořciK natrávení mikrobiálního proteinu dochází ve slezu, ke vztřebání pak v tenkém střevě.
 
== Čepec (''reticulum'') ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu