Přeskočit na obsah

Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Collapse top: Porovnání verzí

Ponechat a nepoužívat v článcích, jako jagro
(→‎Diskuse: podpis :-))
(Ponechat a nepoužívat v článcích, jako jagro)
* '''Ponechat''' Může se vyskytnout článek kde je pro větší přehlednost vhodné některé údaje mít skryté. Samozřejmě použití v [[Šablona:Hráčské statistiky Martiny Navrátilové]] je nevhodné a tudy cesta nevede.. Ale mazat nějakou šablonu jen z obavy aby ji někdo špatně nepoužil mi přijde hodně divné. Krom toho skrývat nějaký obsah se dá i bez této šablony čili tímto smazáním se nic nevyřeší. Je to téma na širší diskusi a nikoliv na diskusi o smazání. --[[Wikipedista:Jowe|Jowe]] 15. 11. 2009, 22:01 (UTC)
* '''Smazat''', naprosto jednoznačně. Podrobněji jsem se vyjádřil už v [[Šablona diskuse:Collapse top|diskusi u šablony]]. Shrnu: 1) hlavním problémem je základní koncept - cílem wikipedistů by nemělo být hrát si na vývojáře webu, cílem wikipedistů by mělo být vytvářet encyklopedický obsah v MediaWiki 2) Buď má obsah v článku být, tak ať tam je, nebo tam být nemá, pak ať tam není. Skrývání vede k vytváření obřích článků, přitom hlavní argument proti obřím článkům není, že toho bude na obrazovce moc, ale obří články kladou větší nároky na hardware a software. Obří článek se nemá řešit tak, že se části poskrývají, ale rozdělením na více článků. 3) Použité technické řešení je problematické, protože není nijak doloženo jeho řádné testování v různých prohlížečích (například v mobilních telefonech), slepeckých čtečkách, a podobně. Je tedy možné, že výrazně zhorší čtení Wikipedie některým uživatelům. Pokud už bychom chtěli něco skrývat, obraťme se na vývojáře MediaWiki, ať to umožňuje přímo MediaWiki. Prasit si něco sami na koleně je nesmyslné a krátkozraké. --[[Wikipedista:Tchoř|Tchoř]] 15. 11. 2009, 22:06 (UTC)
* '''Ponechat a nepoužívat v článcích''', jako Jagro. Příklad, který uvedl, mě přesvědčil, že nějaké upotřebení šablona mít může. Na druhou stranu použití v článcích si představit neumím, protože bychom měli brát ohled i na to, aby byly použitelné i v jiných nástrojích na čtení než ve webových prohlížečích (převodník do PDF formátu, formát pro mobilní telefony, ...). --[[Wikipedista:Beren|Beren]] 15. 11. 2009, 22:17 (UTC)
 
: <small>''Skrývání vede k vytváření obřích článků, přitom hlavní argument proti obřím článkům není, že toho bude na obrazovce moc, ale obří články kladou větší nároky na hardware a software.'' -- s tím docela zásadně nesouhlasím. Možnosti počítačů rostou. Možností lidských hlav pojmout data jsou omezené. A hlavně: Wikipedie slouží lidem. Pravidlo o omezené velikosti stránky je skutečně technické? Máme na to zdroje? Vždycky mi to přišlo jako ryze stylové omezení, aby bylo jedno heslo pojmutelné na jedno uživatelovo posezení. Že ty kB tam jsou jen proto, že neumíme měřit délku stránky v prohlížeči. --[[Wikipedista:Lukax|Lukax]] 15. 11. 2009, 22:17 (UTC)</small>