Michel Serrault: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 5 bajtů ,  před 11 lety
wiki
m (odkaz klec blaznu)
(wiki)
Kromě komedie ''Klec na blázny'' získal Serrault mezinárodní popularitu rolí homosexuála Albina, který vystupuje v podniku svého milence v podání [[Ugo Tognazzi]]ho jako transvestit ve filmu ''[[Zaza]]''. Serrault byl převážně komediální herec, ale dokázal zahrát i výborné postavy charakterní. I v Česku byla v 70. letech populární komedie ''[[Situace je vážná, nikoliv však zoufalá]]'', v níž excelentně ztvárnil hlavní roli.
 
V roce [[1982]] dostal francouzského filmového [[Cesar (filmová cena)|Cesara]] za postavu notáře Jérôma Martinauda, jenž je usvědčen z vraždy dvou dívenek, v kriminálním dramatu ''Svědek''. Úloha masového vraha Židů, jimž sliboval útěk do Jižní Ameriky, ve filmu ''Doktor Petiot'' ([[1990]]) byla ještě výraznější, ale ocenění se nedočkala. Césarem byl znovu oceněn až roku [[1995]] za roli starého soudce Arnauda, který vzplane láskou k mladé vdané dívce v podání [[Emmanuelle BéartováBéart|Emmanuelle Béartové]], v komorním snímku '' Nelly [[a pan Arnaud]]''. Mezi poslední snímky patří v Česku uvedené filmy ''Motýl'' a ''Belhpegor: Fantom Louvru''.
 
Michel Serrault byl od roku [[1952]] ženatý s Juanitou Peyronovou (nar. [[1958]]), měl s ní dvě dcery. Caroline zemřela při automobilové nehodě, dcera [[Nathalie Serraultová]] je také herečkou. Od jara 2007 byl Serrault těžce nemocen, po hospitalizaci v pařížském Neuilly byl na poslední týdny převezen do své letní rezidence v [[Normandie|Normandii]], kde 29. července 2007 zemřel na rakovinu.
* [[Bonsoir]], 1994 - Alex Ponttin
* Le bonheur est dans le pré, 1995 - Francis Bergeade
* [[Nelly a pan Arnaud]] (Nelly & Monsieur Arnaud), 1995 - M. Pierre Arnaud
* Tel est Serrault, 1995 (TV film)
* Beaumarchais, l'insolent, 1996 - Ludvík XV.

Navigační menu