Diskuse k Wikipedii:Zajímavosti: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Označení fotky: U obrázku je správně vyplněn popis, takže se ukáže po najetí myší a je tudíž i vyplněn parametr "alt".)
 
:Nikdy to "na obrázku" v zajímavostech uváděno nebylo. A nějak nevidím smysl toho. U obrázku je správně vyplněn popis, takže se ukáže po najetí myší a je také díky tomu vyplněn parametr "alt", takže to, co je na obrázku, není ukryto ani těm, co mají vypnuté obrázky a dokonce ani nevidomým, kterým obsah stránek předčítá nějaký automat. Nemyslím si, že by nějak moc hrozilo, že by si někdo mohl myslet, že na obrázku je indický filosofa Vasubandhua, Těšínské divadlo nebo vodní dýmka. --[[Wikipedista:Ludek|Luděk]] 17. 3. 2009, 09:49 (UTC)
::Na Wikipedii chodím už dlouhou dobu, několik let, a vždycky to tam uváděno bylo, jsem si tím naprosto jist. Smysl je jednoznačný - aby čtenář věděl, k čemu obrázek patří. Váš způsob není dostatečný, protože jej nepodporují všechny textové prohlížeče (např. textové nebo mobilní na starších zařízeních). Je standardem uvádět zmíněný text u obrázků vždy a všude, dělají to tak všechna média a nevím, proč by měla být Wikipedie výjimkou, zvlášť když to má pouze pozitiva. Vaše žoviální poznámka o popletení je sice veselá, ale uznejte sám, že to není pravý argument. [[Speciální:Příspěvky/62.24.89.211|62.24.89.211]] 18. 3. 2009, 22:31 (UTC)
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu