Hloubkaři: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebrány 4 bajty ,  před 12 lety
m
bez shrnutí editace
(odstranění největších nesmyslů, doplnění zdaleka nejznámějších hloubkařů - Amíků, viz diskuse)
m
Hloubkaři se říkalo stíhacím [[pilot]]ům, jejichž úkolem za [[Druhá světová válka|druhé světové války]] bylo operovat v nízkých letových hladinách a útočit především na malé pozemní cíle (automobily, lokomotivy, trafostanice apod.) a narušovat tak týl nepřítele, jeho [[Infrastruktura|infrastrukturu]], zásobování či znesnadňovat mu [[Dorozumívání|komunikaci]].
Mezi nejslavnější akce těchto pilotů patřily útoky na [[vlak]]y. Při průstřeluzásahu [[Parní kotel|parního kotle]] (odtud též lidový název „kotláři“) docházelo minimálně k prudkému poklesu tlaku páry a tím ke znehybnění lokomotivy a jejímu dlouhodobému vyřazení z provozu. Tím způsobovali nepříteli problémy v železniční dopravě. Protože exploze parního kotle či unikající horká pára mohla zabít osádku lokomotivy, stříleli mnohdy hloubkaři první dávku před vlak a dávali tak posádce čas na zastavení a únik do bezpečné vzdálenost. Hloubkové nálety skýtaly mnohá nebezpečí i pro samotné letce – snadno přehlédnutelné telegrafní či telefonní vedení, stromy nebo terénní vyvýšeniny, za které mohl letoun při rychlém letu v minimální výšce zachytit, a v neposlední řadě také „flak“ – protiletadlové dělostřelectvo. Obzvláště vojenské [[transport]]y (zejména muniční vlaky) bývaly silně bráněny a do vlakových souprav se zařazovaly [[Železniční vůz|vagóny]] s rychlopalnými protiletadlovými kanóny.
 
Hloubkaři jsou u nás ponejvíce spojováni s americkými letci na strojích [[P-51 Mustang]], [[P-47 Thunderbolt]] a [[P-38 Lightning]]. Briská [[Royal Air Force|RAF]] používala k těmto účelům převážně letouny typu [[Hawker Typhoon]] (které svou robustností a nosností byly k podobné úloze více než vhodné), [[Hawker Tempest]], [[de Havilland Mosquito]] nebo [[Supermarine Spitfire]]. U sovětského letectva hloubkové útoky prováděly ponejvíce slavné [[Iljušin Il-2|Šturmoviky]].
488

editací

Navigační menu