Deník malého poseroutky: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidány 2 bajty ,  před 11 měsíci
m
editace uživatele 2A00:CA8:A1F:7F49:9113:76F1:8A31:DE30 (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je Kendo13
Bez shrnutí editace
značka: revertováno
m (editace uživatele 2A00:CA8:A1F:7F49:9113:76F1:8A31:DE30 (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je Kendo13)
značka: rychlé vrácení zpět
'''Deník malého poseroutky''' ({{Vjazyce2|en|Diary of a Wimpy Kid}}) je americká série knih pro děti, které píše a ilustruje americký autor [[Jeff Kinney]]. První díl vyšel ve [[Spojené státy americké|Spojených státech]] roku [[2007]], do roku [[2021]] vyšlo 16 dílů (plus Můj vlastní Deník malého poseroutky, Můj nový! vlastní Deník malého poseroutky, Školní deník malého poseroutky a Deník báječného kamaráda a Dobrodružství báječných kamarádů). Série je psána formou deníku hlavního hrdiny Grega Heffleyho, který se svěřuje se svými problémy ve škole a v rodině. Deník mu koupila matka, on jí ovšem řekl, že nechce takový dárek, na kterém je napsáno „deník“. Ale pak si do něj zapisuje různá svoje dobrodružství.
 
Gregova matka se jmenuje Susan a otec má jméno Frank. Greg má dva bratry: staršího Rodricka, který hraje v kapele Wíbuschná plýna, a mladšího Mannyho. Oba bratři jej neustále otravují a šidí. Greg nemá Mannyho rád, protože když byl on v jeho věku, měl mnohem víceméně práv.
 
Chlapec prožívá málomnohá dobrodružství se svým nejhoršímnejlepším kamarádem Rowleyem Jeffersonem.
 
== Vydané knihy ==

Navigační menu