Def Jam Recordings: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 12 bajtů ,  před 14 lety
m
robot: typografické a kódové korekce a náhrady přesměrování podle specifikace
m (Robot opravil přesměrování na Seznam umělců, kteří s Def Jam nahrávali)
m (robot: typografické a kódové korekce a náhrady přesměrování podle specifikace)
'''Def Jam Recordings''' je [[United States|americká]] [[hipHip hop|hip-hopová]] nahrávací společnost, kterou vlastní [[Universal Music Group]] a pracuje jako součást [[The Island Def Jam Music Group]].
 
==Historie společnosti==
Na začátku 90tých let firma vytvořila ''“Rush Associated Labels”'', což byl pojem pro různé dceřinné společnosti Def Jam, které spolupracovaly. V roce [[1992]], i přes multiplatinové desky LL Cool J, Public Enemy a [[EPMD]] se firma dostala do finančních potíží a hrozil jí zánik. Avšak v roce [[1994]] ji zachránila firma [[PolyGram]], která koupila od Sony její 50% podíl ve společnosti Def Jam. vepurchased Sony’s 50% stake in Def Jam Recordings—subsequently bringing the label into their fold. Krátce na to u Def Jam vydal [[Warren G]] album ''[[Regulate...G Funk Era]]'', které bylo trojnásobně platinové a dostalo firmu z finančních potíží.
Další úspěchy slavili opět díky LL Cool J-ovi, který v roce [[1995]] vydal album ''[[Mr. Smith (album)|Mr. Smith]]''. Společnost později uzavřela smlouvu s tehdy ještě teenagerkou [[Foxy Brown]], jejiž debutové album ''[[Ill Na Na]]'' bylo hitem v roce 1997. Ve stejném roce podepsali distribuční smlouvu s nahrávací společností [[Damon Dash|Damon Dashe]]e [[Roc-A-Fella Records]] a ke konci desetiletí se dostali ještě výš díky rapperovi [[Jay-Z]], který se stal jejich hlavní hvězdou. PolyGram získal v roce [[1996]] dalších 10% v Def Jam, čímž si opět posílili vlastnictví této společnosti. Krátce poté bylo “Rush Associated Labels” přejmenováno na “Def Jam Music Group.”
 
===Def Jam pod řízením Universal Music Group===
[[fr:Def Jam]]
[[it:Def Jam Recordings]]
[[nl:Def Jam Recordings]]
[[ja:デフ・ジャム]]
[[nl:Def Jam Recordings]]
[[pl:Def Jam Recordings]]
[[sv:Def Jam Recordings]]
42 548

editací

Navigační menu