Johnson & Johnson: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 6 bajtů ,  před 4 měsíci
m
drobnosti, původně jsem chtěl upravit víc, ale nestíhám
(Robot: Opravuji 1 zdrojů a označuji 0 zdrojů jako nefunkční) #IABot (v2.0.8)
m (drobnosti, původně jsem chtěl upravit víc, ale nestíhám)
 
 
== Historie ==
[[Robert Wood Johnson]], inspirovaný projevem advokáta [[Joseph Lister|Josepha Listera]], získal v roce 1885 své bratry [[James Wood|Jamese Wooda Johnsona]] a [[Edward Mead Johnson|Edwarda Meada Johnsona]] pro myšlenku založení firmy na výrobu chirurgických obvazů. Firma vyrobila své první produkty v roce [[1886]].
 
Robert Wood Johnson v založené firmě zastával funkci prvního prezidenta společnosti. V devatenáctém století pracoval na zlepšení tehdejších hygienických postupů a propůjčil své jméno nemocnici ve městě [[New Brunswick (New Jersey)|New Brunswick]], v New Jersey, USA. Po jeho smrti v roce 1910 převzal funkci prezidenta společnosti jeho bratr James Wood Johnson a vykonával ji do roku 1932, kdy jej ve funkci vystřídal jeho syn, Robert Wood Johnson II.
=== Vakcína proti covidu-19 ===
{{Podrobně|Ad26.COV2.S}}
V roce [[2021]] uvedla společnost na trh [[Vakcína|vakcínu]] s označením [[Ad26.COV2.S]] proti nemoci [[covid-19]]. Vakcína byla schválena 28. února 2021 k nouzovému použití v [[Spojené státy americké|USA]].<ref>{{Citace elektronického periodika
| titul = USA schválily jednodávkovou vakcínu J&J, vydrží až tři měsíce v lednici
| periodikum = iDNES
| jazyk = anglicky
}}</ref>
a i v EU.
 
== Diverzifikace ==
Od roku [[1900]] se společnost ubírá cestou zpestření nabídky sortimentu. V roce 1920 přidala k výrobě spotřební zboží a v roce 1941 vytvořila samostatnou divizi pro chirurgické produkty, která nese jméno [[Ethicon]]. Společnost se dále rozšířila na trh s léčivy odkoupením společností [[McNeil Laboratories]], Inc, [[Cilag]] a [[Janssen Pharmaceutica]] a v letech 1970 a 1980 i do sféry výrobků v oblasti ženské hygieny a toaletních potřeb. V posledních letech se společnost Johnson & Johnson rozrostla do dalších oblastí jako je např. farmacie, ortopedické přístroje a internetové publikování. V poslední době společnost Johnson & Johnson odkoupila od firmy [[Pfizer]] její sekci spotřebního zdravotnického zboží. Tento transfer byl dokončen 18. prosince 2006.
 
Společnost se dál rozšířila na trh s léčivy odkoupením společností [[McNeil Laboratories]], Inc, [[Cilag]] a [[Janssen Pharmaceutica]] a v letech 1970 a 1980 i do sféry výrobků v oblasti ženské hygieny a toaletních potřeb. V posledních letech se společnost Johnson & Johnson rozrostla do dalších oblastí jako je např. farmacie, ortopedické přístroje a internetové publikování; rovněž od firmy [[Pfizer]] odkoupila její sekci spotřebního zdravotnického zboží. Tento transfer byl dokončen 18. prosince [[2006]].
 
Johnson & Johnson byla jmenována jednou ze 100 nejlepších společností pro pracující matky.<ref>[http://www.workingmother.com/?service=vpage/109 Working Mother]</ref>
== Použití symbolu Červeného kříže ==
[[Soubor:Flag of the Red Cross.svg|okraj|náhled|Vlajka Červeného kříže]]
Johnson & Johnson registroval [[Mezinárodní červený kříž|červený kříž]] jako ochrannou známku v USA v roce 1905 na své léky a chirurgické obvazy, s designem z roku 1887.<ref>[http://tarr.uspto.gov/servlet/tarr?regser=serial&entry=71013666 USPTO record for Red Cross trademark]</ref> Ženevská konvence, která vyhradila symbol červeného kříže pro specifické účely, byla poprvé schválena v roce 1864 a ratifikována Spojenými státy v roce 1882, nicméně symbol nebyl v [[Spojené státy americké|USA]] chráněn právem pro použití Amerického červeného kříže. Až poté Johnson & Johnson získal jeho ochrannou známku.
 
Ženevská konvence, která vyhradila symbol červeného kříže pro specifické účely, byla poprvé schválena v roce 1864 a ratifikována Spojenými státy v roce 1882, nicméně symbol nebyl v [[Spojené státy americké|USA]] chráněn právem pro použití Amerického červeného kříže. Až poté Johnson & Johnson získal jeho ochrannou známku.
 
== Soudní spory ==

Navigační menu