Ian Curtis: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 14 bajtů ,  před 1 rokem
Narovnání přesměrování Deprese (psychologie)
m (typografické úpravy)
(Narovnání přesměrování Deprese (psychologie))
Od roku [[1977]] působil v [[Joy Division]] jako [[zpěvák]], kytarista, skladatel a textař. Při vystupování Ian „vynalezl“ jedinečný taneční styl, který připomínal [[Epilepsie|epileptický]] záchvat, jímž ve svém životě doopravdy trpěl (epileptický záchvat Corrine Lewisové, ženy trpící epilepsií, jež za ním přišla do práce, aby získala zaměstnání, ho údajně inspirovala k napsání písně ''She´s Lost Control'') – publikum při vystoupeních si tak nemohlo být jisto jestli tancuje, nebo má opravdu záchvat. Několikrát se v průběhu koncertu přímo na pódiu zhroutil a musel být odnesen.
 
Lékaři mu proti záchvatům předepsali množství léků, jelikož si sami nebyli jistí, jaký medikament bude fungovat. Frustrovaný Ian však nevěřil v naději na vyléčení, čím dál více propadal [[Deprese (psychologie)|depresím]] a [[alkoholický nápoj|alkoholu]]. Jeho zdraví se ke konci života v souvislosti s častým vystupováním kapely zhoršovalo. [[18. květen|18. května]] [[1980]] spáchal ve svém bytě [[Sebevražda|sebevraždu]] oběšením na prádelní šňůře. Stejným způsobem skonala i anglická dramatička [[Sarah Kane]], jejímž idolem byl právě Ian Curtis a jehož hudbu si před sebevraždou pouštěla.
 
Na jeho náhrobku je, kromě jména a životních dat, vytesáno i heslo "Love will tear us apart", tedy jméno asi největšího hitu kapely Joy Division.
267 399

editací

Navigační menu