Mezinárodní mineralogická asociace: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Robot: Opravuji 1 zdrojů a označuji 0 zdrojů jako nefunkční) #IABot (v2.0.8
(Robot: Opravuji 1 zdrojů a označuji 0 zdrojů jako nefunkční) #IABot (v2.0.1)
(Robot: Opravuji 1 zdrojů a označuji 0 zdrojů jako nefunkční) #IABot (v2.0.8)
** ''Commission on Physics of Minerals'' (''CPM'') – Komise se zabývá pořádáním seminářů, konferencí a publikační činností, které jsou zaměřené na využití moderních postupů [[fyzika pevných látek|fyziky pevných látek]] při zkoumání minerálů za různých teplot a tlaků. Výkonný výbor se skládá z předsedy, dvou místopředsedů a tajemníka.
** ''Commission on Gem Materials'' (''CCM'') – Hlavním posláním komise je vytvoření Slovníku drahých materiálů (Glossary of Gem Materials), který sjednotí názvosloví používaná v různých zemích. Dále se zabývá novými přírodními materiály, jejich syntézou a novými způsoby opracování. Výkonný výbor se skládá z předsedy, místopředsedy a tajemníka.
** ''Commission on Museums'' (''CM'')<ref>[{{Citace elektronického periodika |titul=Commission on Museums |url=http://www.smmp.net/IMA-CM/ Commission|datum onpřístupu=2010-06-09 Museums]|url archivu=https://web.archive.org/web/20100126082948/http://www.smmp.net/IMA-CM/ |datum archivace=2010-01-26 }}</ref> – Komise byla založena v roce 1958 s cílem poskytnout celosvětové fórum pro diskusi o otázkách důležitých pro minerální sekce muzeí, podporovat spolupráci při řešení problémů a koordinovat informace a zdroje ve prospěch mezinárodní mineralogické komunity. V komisi má zástupce třicet zemí.
** ''Ore Mineralogy'' (''COM'')
 
275 535

editací

Navigační menu