Jack Rozparovač: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidán 1 bajt ,  před 7 měsíci
→‎Oběti: Opraven překlep
(→‎Oběti: Opraven překlep)
značky: editace z mobilu editace z mobilní aplikace editace z mobilní aplikace pro Android
[[Soubor:Whitechapel Spitalfields 7 murders.JPG|náhled|Mapka tehdejšího Londýna s červeně vyznačenými místy, kde Jack Rozparovač vraždil]]
Nejrozšířenější seznam známý jako Kanonická pětice obsahuje jména následujících pěti prostitutek (nebo předpokládaných prostitutek, jako v případu Cathrine Eddowesové) z východní části [[Londýn]]a zvané [[East End]]:
* Mary Ann Nicholsová (za svobodna Marry Ann Wolkerová, přezdívkou „Polly“) byla narozená [[26. srpen|26. srpna]] [[1845]] a zavražděna v pátek [[31. srpen|31. srpna]] [[1888]]. Tělo Nicholsové bylo nalezeno brzy ráno kolem 3.40 na zemi před vchodem do stájí na Buck’s Row (dnes známé jako Durward Street), což je zapadlá ulička ve WhitechapluWhitechapelu asi 200 metrů od Londýnské Nemocnice.
* Annie Chapman (za svobodna Eliza Ann Smith, přezdívkou „Dark Annie“) se narodila v [[září]] roku [[1841]] a byla zabita v sobotu [[8. září]] roku 1888. Tělo Chapmanové bylo nalezeno kolem 6.00 ráno a leželo u dveří na dvůr domu č. 29 v Hanbury Street ve čtvrti Spitalfields.
* Elizabeth Stride (za svobodna Elizabeth Gustafsdotter, přezdívkou „Long Liz“) byla narozena ve [[Švédsko|Švédsku]] [[27. listopad]]u roku [[1843]] a zabita v neděli [[30. září]] roku 1888. Její tělo bylo objeveno kolem jedné hodiny ráno. Leželo na zemi v Dutfield’s Yard na ulici Berner Street (dnes Henriques Street) ve čtvrti Whitechapel.

Navigační menu