Diskuse:Sputnik V: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 890 bajtů ,  před 3 měsíci
::::::Nerozumíte čemu? Tomu, že jsem Vás už několikrát žádal o konkrétní informace, nebo tomu, že jste o dva příspěvky výše napsal, že by jsme měli doplnit konkrétní informace? Nebo tomu že by jste mohl komunikovat a odpovídat na dotazy? (zdá se že tu s Vámi ztrácíme čas) [[Wikipedista:Jirka.h23|Jirka.h23]] ([[Diskuse s wikipedistou:Jirka.h23|diskuse]]) 26. 2. 2021, 09:27 (CET)
:::::::Pokud jde o konkrétní informace, v článku je stále nedostatenčně popsáno, jak Rusko v souvislosti se Sputnikem V manipuluje s veřejností (lhaní o podání žádosti o EU schválení), že využívá Sputnik V k posilování politického vlivu v EU i ve světě, že tajné služby hovoří ve využití v hybridní válce atd. Zkrátka je tam dobře zpracován rozměr medicínský a nedostatečně rozměr politický. Pár bodů už tam je, pár by stačilo jen nějak přeformulovat, přeházet do zvláštní kapitoly, pár je ale potřeba dopsat a je tomu potřeba dát prostor adekvátní důležitosti a zdrojům. --[[Wikipedista:Palu|Palu]] ([[Diskuse s wikipedistou:Palu|diskuse]]) 26. 2. 2021, 09:56 (CET)
 
::Souhlasím. Tak začněme třeba prvním bodem („nežádost“ o schválení v EU). Aktuální verze článku praví: ''„Ruské úřady informovaly, že 20. ledna 2021 požádaly o registraci vakcíny Sputnik V v Evropské unii. Evropská léková agentura (EMA) však ten samý den uvedla, že vakcína prozatím neprochází žádným přezkumem, první přezkum dokumentů se očekával v únoru téhož roku. Vývojáři pouze vyjádřili svůj zájem, aby byla vakcína posouzena pro přezkum, nejprve ale s přezkumem musí souhlasit dvě skupiny EMA: Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) a Pandemická pracovní skupina COVID-19 EMA (COVID-ETF), poté mohou vývojáři předložit svou žádost k zahájení procesu přezkumu.“'' Co by se tam mělo doplnit? --[[Wikipedista:Mario7|Mario7]] ([[Diskuse s wikipedistou:Mario7|diskuse]]) 26. 2. 2021, 19:57 (CET)
 
Milý Palu, svět funguje jinak, než vy si myslíte. Když někdo něco má, tak toho využívá. USA nedodávají nikomu vakcíny kromě snad spojencům. Biden na tom nemění nic. Sputnik funguje, kolego. --[[Wikipedista:Zbrnajsem|Zbrnajsem]] ([[Diskuse s wikipedistou:Zbrnajsem|diskuse]]) 26. 2. 2021, 10:49 (CET)

Navigační menu