Diskuse s wikipedistou:Jann: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 622 bajtů ,  před 2 měsíci
značky: Odpověď zdrojový kód
:::Vaše "to neobhájíte, tečka" na mě nepůsobí. A minimálně z přechylovacích diskuzí jste už dávno mohl pochopit, že vaše "tak to nebude", "to neobhájíte" není argument, proto nemá žádnou váhu a proto nijak neovlivní ani můj názor na věc ani obsah článku.
:::Nacionalismus je běžně používaný odborný termín, korektní a stylově neutrální, viz [https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=nacionalismus] a viz [https://www.korpus.cz/slovo-v-kostce/search/cs/nacionalismus?pos=N&lemma=nacionalismus]. Že vy ho vnímáte pejorativně je problém váš a vašeho politického a ideologického přesvědčení. Ale wikipedii by jste (i já a každý kolega) měl psát bez ohledu na své předsudky. --[[Wikipedista:Jann|Jann]] ([[Diskuse s wikipedistou:Jann|diskuse]]) 24. 2. 2021, 23:28 (CET)
::::první odkaz (a asi ani druhý) nic o stylu, tedy stylové neutralitě nemluvím. Spisovnost není neutralita. Samotné heslo uvádí "Pod vlivem nacistického vypjatého nacionalismu se tento výraz začal používat také v negativním smyslu pro ideologii šovinismu, přesvědčení o výjimečnosti vlastního národa.", konotace tam jsou i negativní a pro někoho velmi negativní. Laponec bylo taky zcela stylově neutrální slovo a dnes jde o nevhodný výraz. Je nutné to chápat v historickém kontextu. --[[Wikipedista:Pavouk|Pavouk]] ([[Diskuse s wikipedistou:Pavouk|diskuse]]) 25. 2. 2021, 00:33 (CET)

Navigační menu