Dark Souls: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 155 bajtů ,  před 8 měsíci
→‎Příběh: Poupraven lore.
(Přidáno info o Dark Souls: Remastered.)
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
(→‎Příběh: Poupraven lore.)
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
 
=== Příběhové pozadí ===
V souladu s mytologií ''Dark Souls'', byla na počátku pouze temnota, neproniknutelná ve své absolutní vládě nad veškerou nezformovanou existencí. Ze tmy pak vzešelbyl svět, zpočátku chladné a ponuré místo. Pod obrovskými prastarými stromy, na šedých skalách a v neproniknutelných mlhách žili Věční draci (''Everlasting Dragons''), kteří byli díky svým šupinám obdařeni nesmrtelností. Tato doba byla takzvaným Věkem pradávných (''Age of Ancient'') – érou draků. Jenže vše musí jednou skončit a tato doba nebyla výjimkou. Zrodil se oheň, nevíme proč, nevíme jak, ale stalo se. Rozžehl se První plamen (''First Flame'') a stanovil hranici mezi teplem a zimou, životem a smrtí, světlem a temnotou. Uvnitř Prvního plamene se nacházely čtyři velmi mocné duše, Duše Lordů (''Lord Souls''). Jednu z nich ukořistil Pán hrobů Nito (''Gravelord Nito''), hrůzné ztělesnění moru a smrti. Další duše se zmocnila Čarodějnice z Izalithu (''Witch of Izalith'') a její dcery. Třetí duši pak získal bůh Gwyn, zvaný Pán sluneční záře (''Gwyn, Lord of Sunlight''), jehož vždy doprovázeli loajální Stříbrní rytíři (''Silver Knights''). Čtvrtou, speciálníPoslední duši získal Nenápadný skrček (''Furtive Pygmy''), slabý a dávno zapomenutý jedinec, jehož lze považovat za prapředka lidí. Ačkoli se nemohl rovnat drakům a ani bohům, skrytě doufal, že to on bude jednou vládnout světu. Tou speciální duší, kterou získal, byla Temná duše (''Dark Soul''). Tuto duši rozdělil napříč celým budoucím lidstvem a každý člověk si jí nyní nese v sobě v podobě své lidskosti (''Humanity''). Je to právě Temná duše, lidskost, co dělá z lidí lidi. Poté, co Nito, Čarodějnice a Gwyn získali svou sílu díky Duším Lordů a sami se stali Lordy, se dokázali postavit mocným drakům. Gwyn svým bleskovým kopím zbavil draky šupin a jejich zkázu pak dokonal oblak smrti a nemocí, který vypustil Nito, a ohnivá bouře Čarodějnice z Izalithu. Zásluhu na jejich vítězství měla i zrada jednoho z draků, Seatha Bezšupinatého (''Seath the Scaleless''). Ten se jí dopustil z toho důvodu, že na rozdíl od ostatních draků nebyl obdařen šupinami. Za cenu velkých ztrát byli draci jednou provždy poraženi, čímž začal nový věk, Věk ohně (''Age of Fire'') – éra bohů.
 
Noví vládci, Lordi, nejmocnější bytosti světa, založili království Lordran. Díky síle nabité z Duší Lordů se stali vládci známého světa, zatímco první generace lidí sotva přežívaly. Bohové, hrdý a mocný národ spjatý s ohněm byl na vzestupu, zatímco lidé, slabá rasa svázaná s temnotou živořila v ústraní. Důkazem tehdejšího rozkvětu bylo i městobožské bohůměsto Anor Londo tyčící se v nitru Lordranu, jehož svrchovaným vládcem se stal Gwyn. Vždy ho doprovázeli jeho oddaní Stříbrní rytíři a elitní čtyřčlenná družina. V ní byli drakobijec Ornstein (''Dragonslayer Ornstein''), jenž vládl mocným kopím (''Leo Ring'' – Symbol lva); Hawkeye Gough, mistr luku (''Hawk Ring'' – Symbol jestřába); Pánova čepel Ciaran (''Lordʼs Blade Ciaran'') ovládla dýky (''Hornet Ring'' – Symbol sršně); a čtvrtý z nich byl Artorias, mistr velkých mečů (''Wolf Ring'' – Symbol vlka). Další z Gwynových následovníků byl popravčí Smough (''Executioner Smough''). Ten tak miloval svoji práci, že kosti svých obětí si drtil do jídla, avšak kvůli tomu se nemohl připojit ke čtyřem privilegovaným rytířům.
 
Gwyn měl několik potomků. Jeho prvorozený syn byl Bůh války (''God of War''), o němž se prakticky nic neví. Druhorozeným potomkem byla dcera Gwynevere, zvaná Princezna slunečního svitu (''Princess of Sunlight''). Třetím potomkem byl syn Gwyndolin, ale jelikož se narodil pod silným vlivem měsíce, byl vychován jako dívka. Nejmladším potomkem byla dcera Filianora, která spí v Prstencovém Městě (''Ringed City'') z [[Dark Souls III|třetího dílu]]. Samotný dračí zrádce Seath Bezšupinatý, jenž od Gwyna dostal nejen titul vévody, ale i část Duše Lordů, si na skále nad Anor Londo vybudoval svůj archiv, kde prováděl své temné pokusy. Postupně však zešílel a jeho následovníci šířili jeho šílenství dále. Další část své Duše Lordů předal Gwyn i lidským Čtyřem králům (''Four Kings''), vládcům Nového Londo (''New Londo''), města lidí.
 
Jenže po nějaké době se stalo, že První plamen začal vyhasínat a s ním se ztrácela síla bohů, zatímco lidé naopak získávali na síle. Gwyn a ostatní Lordi se snažili nalézt řešení na náhlý problém a podstoupili mnohé zoufalé pokusy, jak si oheň udržet. Zde na scénu opět vstupuje Čarodějnice z Izalithu. Ta se s pomocí své Duše Lordů pokusila vytvořit nový První plamen. Její pokus však nevyšel, místo toho vytvořilastvořila zvrácený Plamen chaosu (''Flame of Chaos''), který jí přeměnil v strašlivou Lóži chaosu (''Bed of Chaos'') a několik jejích potomků též odporně znetvořil. Aby toho nebylo málo, Plamen chaosu stvořil mnoho hrozivých a temných démonů, kteří zaplavili svět. Po katastrofálním neúspěchu Čarodějnice se Gwyn odhodlal pro krajní řešení. Obětoval Prvnímu plameni sám sebe a svou vlastní duši ve snaze zachovat jeho žhnoucí oheň. Z Gwyna se tak stal Pán popela (''Lord of Cinder''), tedy osoba, která se raději ve jménu Věku ohně spojila s Plamenem a obětovala mu svůj život. Plamen tak sice byl obnoven, ale po Gwynově smrti už svět nikdy nebyl stejný jako před tím.
 
S Gwynovou smrtí upadala i bývalá sláva Anor Londo a bohové jej opouštěli. Jediný bůh, který zde nakonec zůstal, byl Gwyndolin, jenž nad městem vytvořil iluzi věčného slunečního svitu a sám zůstával skryt v podzemí města. Ve městě byl též ukryt Lordvessel, artefakt schopný uchovat Duše Lordů pohromadě. Prvotní had Frampt (''Primordial Serpent Frampt''), zvláštní hadovitá bytost a přívrženec Věku ohně, byl ve spojení s Gwyndolinem, který se později snažil zmanipulovat ostatní, aby obětovali sami sebe Prvnímu plameni stejně, jako to udělal Gwyn před nimi. Mezitím jiný prvotní had, lstivý Kaathe (''Primordial Serpent Kaathe''), přesvědčil vládce Nového Londo, že Plamen by se měl nechat vyhasnout, ukončit tak Věk ohně a nastolit Věk temna (''Age of Dark'') – éru lidí.
456

editací

Navigační menu