Absolvent (film): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 2 891 bajtů ,  před 10 měsíci
m (Robot: přidáno {{Autoritní data}}; kosmetické úpravy)
značky: editace z Vizuálního editoru možný vandalismus revertováno
Benjamina láká nabídka vztahu se starší, ale stále atraktivní paní Robinsonovou. Jejich vztah trvá většinu léta. Všechny tyto scény jsou hudebně podkreslenou montáží, která ukazuje nekonečné plynutí času. Jedna ze scén je sestříhána tak, že Benjamin prochází přímo z [[Jídelna|jídelny]] svých rodičů do [[hotel]]ového pokoje, který sdílí s paní Robinsonovou. To má zdůraznit jeho oddělení od rodičů, ačkoliv stále žijí pod jednou střechou.
 
Mezitím je Benjamin nucen svým otcem, aby si vybral školu, kde bude pokračovat ve [[Studium|studiu]]. Benjamin, který se nezajímá o další [[studium]], jen krčí rameny a stráví většinu léta schůzkami a spaním s paní Robinsonovou. Jeho vztah může sloužit jako únik od nedostatku [[cílevědomost]]i a [[ctižádost]]i a jeho strachu o blížící se [[budoucnost]]. Pan Robinson, který neví o milostném vztahu své ženy, povzbuzuje Benjamina aby zavolal jeho dceři Elaine. Benjaminovi [[rodič]]e jej také povzbuzují, aby ji pozval na schůzku. Během jednoho ze setkání si paní Robinsonová vynutí [[slib]], že nikdy Ben nepozve na schůzku Elaine. Ze strachu před zlobou paní Robinson, nebo proto, že cítí, že sbližování s dcerou své [[Milenka|milenky]] by nemuselo dopadnout dobře, snaží se tomu předejít. Přesto však podlehne neustálému tlaku svých rodičů a je donucen jít na schůzku s Elaine. Snaží se zajistit, aby jejich schůzka dopadla katastrofálně a ona s ním nechtěla navázat vztah. Po cestě řídí bezohledně, prakticky ignoruje Elaine a poté ji vezme do [[striptýz]]ového klubu. Elaine se urazí a tiše začne plakat.
 
Poté, co Elaine uteče z podniku, překoná Ben pocit viny a doběhne ji, omluví se a poté ji políbí. Následuje vztah s mladou Robinsonovou, přesně to čemu se Benjamin a paní Robinson snažili předejít.
 
Od této chvíle Benjaminův život upadá. Jeho vztah s paní Robinsonovou je vyzrazen. Přestože Ben následuje Elaine na univerzitu v [[University of California (Berkeley)|Berkeley]] v [[Kalifornie|Kalifornii]], je mu znemožněno se s Elaine nadále vídat. Ona souhlasí s tím, že se provdá za jiného muže, kterého její rodiče akceptují. Přesto však Benjamin stále věří že ho miluje, odmítá se vzdát naděje, navzdory mnoha varováním paní Robinsonové a výhrůžkám [[Věznice|vězením]] od pana Robinsona.
 
V závěru Benjamin podnikne beznadějnou jízdu na vzdálenost mnoha mil, aby mohl nějakým způsobem čelit Elainině [[Svatba|svatbě]]. Musí zastavit kvůli směru, jeho autu dojde [[benzín]] a nakonec je donucen běžet posledních několik bloků. Dorazí k nevěstě a ženichovi až po vyřčení [[slib]]u a stojí dívajíce se na dvojici z okna nahoře. Začne třást sklem a křičet "Elaine! Elaine!". To zpočátku nemá žádnou odezvu, ale pak Elaine opětuje výkřikem "Ben!" a propuká neklid.
 
Po násilném boji s Elaininými rodiči a svatebními hosty (Ben je ozbrojen pouze velkým křížem) Ben a Elaine utíkají linkovým [[autobus]]em. Unikající dvojice sedí na zadním sedadle, ostatní cestující na ně hledí v němém úžasu. Film končí záběrem na usměvavé obličeje Bena a Elaine skrz zadní [[sklo]] s neutrálním vyzněním a hudbou od [[Simon & Garfunkel|Simona a Garfunkela]].
{{endspoiler}}
 
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu