Diskuse:Český svaz bojovníků za svobodu: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
→‎Šablona NPOV: encyklopedický styl
(→‎Šablona NPOV: encyklopedický styl)
: Řešením situace by bylo, kdyby se do textu přidaly informace o aktivitě. Bohužel těch významných z celorepublikového hlediska není (alespoň jsem nenašel) tolik, aby o tom šlo nějak šířeji pojednat. Anebo pak pojednat o aktivitách obecně, tím bychom si taky pomohli jen částečně. Nevšiml jsem si ve výroční zprávě žádné tak významné akce, která by to vytrhla; mohli bychom zůstat tak u toho, že {{citát v řádku|Mezi aktivity spolku patří kladení věnců k pomníkům a pořádání pietních akcí komornějšího charakteru, například vzpomínka na pochod smrti v Levém Hradci nebo uctění památky zavražděných příslušníků Finanční stráže v Dolním Poluží. Mimo oficiální program též spolek vzpomenul na zavražděné muže a ženy v Lidicích.}} Prostě činnosti, která by zasluhovala pozornost a zároveň nebyla kontroverzní, není mnoho.
: Nejsem ze současného stavu článku úplně happy, ale nevidím moc příležitostí, jak článek uvést do stavu, který nebude působit, že si na spolek někdo z wikipedistů zasednul. --[[Wikipedista:Vojtasafr|Vojtasafr]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vojtasafr|diskuse]]) 2. 2. 2021, 14:06 (CET)
::{{Re|Vojtasafr}} Kolego, mně jde o to, že když napíšu o něčem heslo, tak by v úvodu mělo být 1) Co to je, 2) kdy to vzniklo, 3) jaký to má účel, 4) kdo tam je atd. atd. Když budu psát článek o olomouckých tvarůžcích, nemůžu začít tím, že "olomoucké tvarůžky jsou kontroverzní potravina,kterou mnoho lidí nesnáší pro její zápach".
::Že v médiích je nyní převážně kritika, v podstatě nic neznamená - snad jen to, že média zde vystupují aktivisticky. Opět dám příklad - o školství se taky v českých médiích nenapíše dobré slovo, a přesto heslo [[škola]] nezačíná větou "Škola je kontroverzní instituce, kterou bojkotuje redaktor (nebudu jmenovat) a kterou kritizovali aktivisté (nebudu jmenovat)". Máme-li se držet tuzemských osob budících kontroverze, tak hesla o Tomáši Halíkovi nebo Tomio Okamurovi jsou celkem normálně napsaná.
::Wikipedie je encyklopedie, není to politický pamflet. Já tady nebojuju za nějakého Vodičku, ale nelíbí se mi silně způsob, jakým je udělán ten článek. Posouvá to Wikipedii někam, kde by opravdu neměla být.
::Jinak to prosím neberte osobně, proti Vaší práci vůbec nic nemám, naopak oceňuji Vaši vůli s tím něco udělat.--[[Wikipedista:Portwyn|Portwyn]] ([[Diskuse s wikipedistou:Portwyn|diskuse]]) 2. 2. 2021, 19:57 (CET)
:::{{Ping|Portwyn}}I já souhlasím, že článek je hrubě nevyvážený a že soustředěním na negativní jevy v zásadě pomíjí činnost Svazu před předsednictvím p. Vodičky.
::Příklady neobjektivních informací:

Navigační menu