Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (→‎top: standardizace parametru za použití AWB)
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
Během zasedání Senátu proniknou Yoda a Obi-Wan do chrámu Jediů a z bezpečnostního hologramu zjistí, že se Anakin stal Sithem. Yoda rozhodne, že se pokusí zničit Sithy; on si vezme na starost Sidiouse a Obi-Wana posílá zabít Anakina. Yoda se vydává do budovy Senátu zabít Sidiouse, boj však skončí nerozhodně a zarmoucený Yoda mizí. Povede se mu utéct a s Organou unikne s Coruscantu, později přistane na planetě Dagobah. kde začne žít ve vyhnanství.
 
Obi-Wanovi se sice nechce s Anakinem bojovat, ale musí, a tak se vydává za Padmé, aby zjistil, kde Anakin je. Řekne Padmé, že se Anakin stal Sithem a ta ihned odlétá na Mustafar, aby se zeptala přímo Anakina. Obi-Wan se schová v její lodi. Anakin Padmé rád vidí, ale Padmé je zděšena tím, co se z něj stalo. Když nakonec Anakin spatří Obi-Wana, obviní Padmé ze zrady a málem ji uškrtí sithským stiskem. Poté bojuje s Obi-Wanem, jsou však naprosto stejně silní. Anakinovi se ale povede poškodit mečem ovládací panel budovy, ve které se nachází, a ta se začne zanořovat do lávy (celý povrch Mustafaru je pokryt lávou). V nových podmínkách Obi-Wan získá převahu a shodí Anakina dopříliš blízko lávotoku, kde mladík vzplane; nedovedeObi-Wan se však nedovede přinutit k tomu, aby ho zabil(usekne mu dvě nohy a ruku). Anakin je těžce popálený. Obi-Wan následně odletí s Padmé z planety, Padmé ale začíná rodit.
 
Sidious odlétá na Mustafar, aby našel Anakina. Povede se mu ho najít a aby mu zachránil život, přetvořívystrojí hojej nado černého polorobotakybernetického obleku. Když se Anakin probere, prvně se ptá na Padmé. Sidous mu řekne, že ji přece on, Anakin, zabil, aby byl Anakin napříště věrný jen jemu.
 
Padmé se mezitím narodí dvojčata - chlapeček a holčička, které následně pojmenuje Luke a Leia. Kvůli Anakinově proměně ale ztratí vůli žít a po porodu umírá; pořád je ale přesvědčena, že Anakin není úplně zlý. Její dcerku adoptuje senátor Organa, chlapce odveze Obi-Wan na Tatooine za Anakinovými příbuznými. Obi-Wan odchází do exilu a začíná nový život na Tatooinu jako Ben Kenobi, zároveň tak může dohlížet na Luka.
{{endspoiler}}
 
456

editací

Navigační menu