Diskuse k Wikipedii:Žádost o komentář/Encyklopedická významnost lidí: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
názor
(re)
(názor)
:::::No, ti ''další wikipedisté'' jsou tak znechuceni stavem české Wikipedie (nepřesná, nedokonalá pravidla, jalové diskuse bez jasných výstupů atd.), že veškeré komunitní procesy raději obcházejí širokým obloukem. Ne samozřejmě všichni, ale řada z nich ano. A je to škoda. Nemluvě o editorech, kteří odešli úplně (část z nich, naštěstí, jenom na enwiki) a o lidech, u nichž sebemenší zmínka o cswiki vyvolá akorát tak nezřízený záchvat veselí (a že jich je dost). Krátce řečeno, současný kredit české Wikipedie u té inteligentnější části české společnosti je mizivý. A přesně tento přístup, že problém je sice důležitý, ale proběhlou „tlachárnu“ nelze nijak normálně/validně uzavřít („nedospělo se ke konsenzu“) je jedním z hřebíků v rakvi slušné úrovně cswiki. OMG. Ale proč by to nemělo jít?
:::::Ale k věci, jaký by tedy podle Vás měl být vzájemný vztah obou pravidel? Protože – odpusťte, kolego – z Vašeho komentáře jsem to už behěm uzavírání nějak nebyl schopen dešifrovat. Mluvíte tam o OV, ŽVV, pak o „dobrých zdrojích“ – to jsou NNVZ? Nebo je tím myšlen větší počet zdrojů? Dovolte mi otázku, máte na celou věc nějaký konkrétnější názor? --[[Wikipedista:Mario7|Mario7]] ([[Diskuse s wikipedistou:Mario7|diskuse]]) 20. 10. 2020, 01:23 (CEST)
Přidávám se ke kolegovy {{Ping|Tchoř}}. Také se mně to nezdá jako dobře vyhodnocené. Ve [[Wikipedie:Významnost (lidé)]] jsou nepřesné pokyny. Třeba ve větě ''Malíři, sochaři, architekti, inženýři a jiní profesionálové, jejichž díla jsou všeobecně známá (ať už chvalně či nechvalně) a která se nejspíš dostanou do historických záznamů v daném oboru.'' Co znamená všeobecně známá? Co je myšleno a jiní profesionálové?? Každý člověk, který pracuje v určité činnosti po pár měsících se už prohlašuje za profesionála. Kdo bude rozhodovat, kdo je a kdo není profesionál? Každý člověk je svým způsobem v něčem profesionál. Když tedy chceme dodržovat doporučení tak musíme upřesnit a konkretizovat ty všeobecné pokyny ve WP:EVL. --[[Wikipedista:Podroužek|Podroužek]] ([[Diskuse s wikipedistou:Podroužek|diskuse]]) 20. 10. 2020, 07:50 (CEST)

Navigační menu