Diskuse s wikipedistou:Pavel Jelínek/Staveniště: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
GoT
(GoT)
 
Příběh popisujez množství rodů používajících všechny dostupné intriky v boji o moc v temnémtemného středověku s rytíři, čaroději a také draky a nemrtvými, v jejichž existenci téměř nikdo nevěří., popisuje příběh mnoha postav a rodů používajících všechny dostupné intriky v boji o moc:
* Robert Baratheon, král Sedmi království, která pokrývají celé Západozemí kromě dalekého severu, od něhož jsou oddělena mohutnou '''Zdí''' obsazenou bratrstvem Noční hlídky. Po smrti svého pobočníka požádá, aby tuto funkci převzal Eddard Starkz rodu Starků.
* Eddard z rodu '''Starků'''Stark, čestný a nebojácný správce nejsevernějšího z království. Ve funkci pobočníka odhalí tajemství, které se Robertova manželka Cersei z mimořádně bohatého a vlivného rodu '''Lannisterů''' snaží zakrýt vraždou bývalého pobočníka a pokusem o vraždu Roberta a zatčení Eddarda. Tento boj o trůn spustí Válku pěti králů, přičemž na trůnu sedí Cerseiin pubertální syn, krutý Joffrey.
* Na Zeď ze severu útočí '''lid zvaný Divocí''', kteříaby prchajíunikl před nesmírně mocnýmnemrtvou nemrtvýmarmádou NočnímNočního králemkrále. Eddardův nemanželský syn Jon Sníh se z odvedence postupně vypracuje ve schopného průzkumníka a nakonec velitele noční hlídky, který se na Divokými slituje a zachrání jej před nemrtvými, za což se jej někteří pokusí zabít.
* Sedmi královstvím po tři sta let vládla linie Targaryenů, dokud se proti Šílenému králi nevzbouřil v mládí král Robertem. Z rodu zdánlivě přežívá už jen Daenerys na sousedním kontinentu Essos, kde se z vyplašené dívky stane náčelnicí koňských hord, získá tři ohnivé draky a armádu, s níž osvobozuje utiskované z otrokářských měst.
Tyto i bezpočet menších dějových linií se během posledních dvou sezón protnou, aby se určil konečný osud Sedmi království.

Navigační menu