Wikipedie:Žádost o opatření: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
typo
(uzavření ŽOO, David6679)
m (typo)
{{doporučení}}{{Řešení sporů}}
{{Řešení sporů}}
{{Zkratka názvu stránky|WP:ŽOO}}
'''Žádost o opatření''' je způsob jak požádat [[Wikipedie:Arbitrážní výbor|Arbitrážní výbor]] české Wikipedie o nějaké opatření bez zahajování arbitráže, typicky ve věci sporu mezi wikipedisty nebo omezení činnosti problematického uživatele. Žádost o opatření by měla obsahovat návrh opatření, které by podle vás měl výbor schválit, a zdůvodnění vysvětlující, proč by to měl dělat. Arbitři preferují zdůvodnění, která jsou pochopitelná a podložená důkazy.
 
=== Projednávané žádosti ===
 
 
== Schválená opatření ==
:* [[/Auvajs/]] - {{U|Auvajs|Auvajsovi}} se výslovně a natrvalo zakazuje osobně útočit; {{U|Auvajs|Auvajsovi}} se rok od schválení zakazuje hodnotit ostatní wikipedisty
:* [[/Revize některých starších opatření u neaktivních wikipedistů/]] - zrušena některá opatření
:* [[/Zákaz samostatného zakládání článků wikipedistou Adam8768/]] - zákaz samostatného zakládání článků
:* [[/Revize opatření Chalupa vs. Bazi/]] - úplný zákaz interakce Baziho s Chalupou a obráceně, povinnost pro Chalupu předkládat návrhy článků týdne přes prostředníka
:* <s>[[/Adámoz/]] - zákaz samostatného zakládání článků</s> → zrušeno následným opatřením ([[Wikipedie:Žádost o opatření/Xanthan1|Xanthan1]])
:* [[/Kirk/]] - Kirkovi se zakazuje vkládat informace nepodložené věrohodnými zdroji a rovněž se mu zakazuje zneužívat shrnutí editace.
:* [[/Indef blok udělený správcem Kacirem wikipedistovi Kirkovi/]] - Blok byl rozhodnutím AV zrušen.
:* [[/Xanthan1/]] - Zákaz alternativních účtů (včetně zákazu bota), při porušení opatření následuje zákaz ediace do odvolání. Roční zákaz editace (od 17. 7. 2020) s možným restartem při pokračování stejného stylu přispívání. Po druhé reaktivaci opatření (tzn. po třech ročních zákazech editace) nebo při prokazatelném obcházení opatření z loutkových účtů se vyslovuje zákaz editace do odvolání.
:* [[/David6679/]] – Kolegovi, který ovládá účet David6679, se na rok zakazuje editovat Wikipedii. V případě porušení zákazu pomocí prokázané loutky se lhůta restartuje. Kolegovi se do odvolání zakazuje používat alternativní účty (včetně bota).
 
== Archivované žádosti ==
* {{/Nevyřešeno}} [[/Napomenutí wikipedisty Vlouta/]] – nepřijato k projednávání
* {{/Schváleno}} [[/Xanthan1/]] – schváleno v alternativním znění
* {{/Schváleno}} [[/David6679/]] – schváleno v alternativním znění
 
== Aktuálně platná opatření ==
 
Opatření, která ještě nevypršela, jsou na [[Wikipedie:Nástěnka správců/Opatření]], tříděno dle uživatele.
 

Navigační menu