Diskuse s wikipedistou:Ján Kepler: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
:::::: To, že článek napsala osoba se subjektem spjatá samo o sobě není důvod, proč ho mazat. Důvodem je to, že ho evidentně napsala s cílem tento subjekt propagovat. Wikipedie je encyklopedie a měla by obsahovat skutečně jen (encyklopedicky) významné firmy. Nedovedu si představit, že kdyby měla letos vyjít nová encyklopedie, třeba Ottův slovník naučný v. 2020, že by obsahovala tuto firmu. Před deseti lety by myslím takovýto článek neměl šanci obstát, já naopak za novátorský přístup považuji snahu za každou cenu zde udržet jakýkoli článek, byť psán s propagačními úmysly, byť se spornou obecnou i encyklopedickou významností, byť o firmě, o které se nedá napsat více, než pár vět. To považuji za jednak absurdní (nejdříve si stanovíme v pravidlech nějaká kritéria EV, a pak je sami nevyžadujeme), jednak nebezpečné (vysíláme tím signál, že WP je platforma pro propagaci čehokoli, o čem vyšly dva články ve specializovaných magazínech; obírá nás to o čas – někdo si propaguje svoji firmu a my, místo toho, abychom opravovali a psali nové články, se dohadujeme o tom, jestli propagační články nechávat, nebo odstraňovat). Domnívám se, že tímto dochází ke snižování kvality Wikipedie, a to jak objektivní (zabíjí se tím čas), tak subjektivní (když to čte čtenář, tak se zhrozí, a pak kdekoli se diskutuje o Wikipedii, mluví se tam o propagaci a o nízké kvalitě).
:::::: Myslím, že méně je někdy více, a proto se domnívám, že je lepší takový článek nemít, než mít. Pak vzniká to, že si někdo napíše článek o své firmě, a pak na něj 10 let nešáhne, a nešáhne na něj ani nikdo jiný, neboť je to firma zcela marginální, jejíž EV je založená na tom, že o jejím vzniku referovalo pár specializovaných časopisů. Až bude o firmu průběžný mediální zájem, proč o ní nenapsat, ale do té doby prostě v encyklopedii nemá co dělat. Jinak tu za chvíli budeme zapleveleni články o domácí rodinné zmrzlinárně v Horní Dolní, neboť o ní napsal obecní věstník a regionální Deník. --[[Wikipedista:Vojtasafr|Vojtasafr]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vojtasafr|diskuse]]) 19. 6. 2020, 09:10 (CEST)
::::::: Především editor, který v komunitních procesech mění pětkrát denně svůj názor podle toho, co napíší ostatní wikipedisté, by se do podobných kroků neměl vůbec pouštět, ať už je diskuse jasná nebo není. Tolik lidí už vám, kolego Keplere, doporučovalo trochu šlápnout na brzdu, ale jak vidím, poučení žádné. --[[Wikipedista:Borzywoy|Borzywoy]] ([[Diskuse s wikipedistou:Borzywoy|diskuse]]) 19. 6. 2020, 09:47 (CEST)

Navigační menu