Windows 10: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 5 bajtů ,  před 7 měsíci
m (chybka + zjednodušení úvodu)
Windows 10 je standardně dostupný v těchto edicích:
* '''Home''' – verze pro domácnosti. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 7 Home Premium a Windows 8 (Windows 8 Core).
* '''Pro''' – pro malé a střední firmy a pro IT profesionály. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 7 Professional, nebo Windows 8 Pro. Funkčně vychází z Windows 8 Core a přidává funkce důležité pro podnikové sítě jako jsou funkce [[Služba vzdálené plochy|Vzdálená plocha]] a připojení do [[Doména Windows|Domény Windows]], [[Active Directory]] nebo online služby Azure Active Directory.
* '''Enterprise''' – pro velké firmy. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 8 Enterprise určené pro velké společnosti. Tato verze vychází z Windows 10 Pro a přidává další funkce pro správu a zabezpečení velkých sítí.
* '''Enterprise LTSC''' – Windows 10 [[Enterprise Long Term Servicing Channel (LTSC)]] <ref>{{en}} [https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-overview Overview of Windows as a Service]</ref>, která neakceptuje aktualizace měnící zásadně funkcionalitu Windows (tzv. nové Buildy Windows). Windows 10 Enterprise LTSB 1607 by tedy nenabízela aktualizaci na Windows 10 Enterprise LTSC 1809.
* '''Education''' – verze pro školy. Jedná se o novou edici Windows, ekvivalentní edici Enterprise, ale obsahuje některé funkce zaměřené přímo pro školy.
* '''Pro Education''' – verze pro školy.
* '''[[Windows 10 Mobile]]''' - mobilní verze Windows 10.
* '''Mobile Enterprise''' – mobilní verze Windows 10 určenéurčená pro velké společnosti.
* '''IoT Core''' – vývojová platforma pro [[Internet věcí]].<ref>[http://www.zive.cz/bleskovky/oficialne-windows-10-vyjde-v-sedmi-edicich-vybirat-si-ale-nemusite/sc-4-a-178269/default.aspx Edice Windows 10] zive.cz</ref> Jedná se o speciální edici Windows 10, která používá ze systému pouze jádro. Windows 10 IoT Core nemá [[grafické uživatelské rozhraní]] kromě jednoduchých nástrojů pro nastavení sítě a její diagnostiku.
* '''S''' – omezená verze Windows 10.
* '''Team''' – pro [[Surface Hub]].
* '''Pro for Workstations''' – pro výkonné stanice. Oproti verzi Pro obsahuje některé další funkce.<ref>Microsoft: [https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/compare Compare Windows 10 editions]</ref>
 
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu