Diskuse s wikipedistou:Kirk: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 2 129 bajtů ,  před 10 měsíci
:[[Wikipedista:Mario7|Mario7]]: Zjevně tam někdo prudí. A co takhle do článku laskavě vrátit informaci o invazi Turecka na Kypr (rok 1974) + do Sýrie (rok 2018)? --[[Wikipedista:Kirk|Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-)]] ([[Diskuse s wikipedistou:Kirk|diskuse]]) 21. 2. 2020, 21:33 (CET)
::Nevidím důvod, proč by to v článku nemělo být zmíněno – samozřejmě encyklopedickým způsobem, respektujícím [[WP:NPOV]]. --[[Wikipedista:Mario7|Mario7]] ([[Diskuse s wikipedistou:Mario7|diskuse]]) 21. 2. 2020, 21:38 (CET)
 
:[[Wikipedista:Hnetubud|Hnetubud]]: Jelikož nemůžu reagovat tam, tak reaguji tady. Vy jste vskutku naivní, pakliže věříte v celosvětovou lásku všech ke všem. My můžeme mít snahu mít dobrý vztah ke všem, ale vskutku tak naivně věříte tomu, že ostatní kultury budou sdílet stejné názory na údajnou potřebu milovat se navzájem? Všiml jste si, kolik bylo během celé historie lidstva válek? A víte oč tam vždy šlo? O prospěch nějaké skupiny, což je jen jistá obdoba přírodního "zákona džungle", kdy v přírodě se o totéž stará každý zdravý jedinec! Ano, v přírodě musí každý jedinec bojovat o přežití a o to, aby se mu vedlo dobře. A pokud je součástí nějaké skupiny, tak bojuje za zájmy té skupiny. I lidstvo se spojuje do různě organizovaných skupin, které mají svoje zájmy a velice složitou strukturu, složenou z podskupin různé úrovně. A pokud se nějaká ta skupina slepě podřizuje nepřátelům, tak je následně zotročena. I kapitalismus je v podstatě založen na zákonu džungle. Jen se podívejte, jak si různé firmy přetahují zákazníky a neohlížejí se na to, jestli konkurent krachne :D Ano, to je ta Vaše "bratrská láska" :D Všiml jste si, jak se ke křesťanům, ateistům, či homosexuálům chovají v islámských zemích? Zatímco naše civilizace se chová v posledních desetiletích vstřícně, tak o nich se to moc říct nedá. Já jsem opatrný a nejsem naivní a vaše vnucování lásky ke všem je vysloveně totalitní praktikou a honem na čarodějnice. Já budu mít rád jen toho, kdo si to v mých očích zaslouží a žádný zákon toto nezmění. Různí totalitní šmejdi se snažili kdekomu vymývat mozky a přicházeli s kecy o celosvětové lásce. Chcete se Vy sám zařadit mezi ty totalitní šmejdy? Jen se snažte ostatním arogantně vnucovat celosvětovou lásku, ale dosáhnete jen jednoho - odporu ostatních k sobě. --[[Wikipedista:Kirk|Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-)]] ([[Diskuse s wikipedistou:Kirk|diskuse]]) 22. 2. 2020, 18:32 (CET)
25 777

editací

Navigační menu