Multiplex (vysílání): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 39 bajtů ,  před 1 rokem
m
m (CS Mystery)
'''Multiplex''' je označení balíčku televizních a rozhlasových programů a doplňkových služeb vysílaný na jednom kanále v rámci digitálního vysílání (viz [[DVB-T]]).
 
== Dřívější dočasnéDVB-T multiplexy v Česku ==
 
=== Dřívější dočasné multiplexy ===
Do [[30. říjen|30. října]] [[2008]] v České republice existovaly 3 dočasné multiplexy [[DVB-T]]:
 
# [[Multiplex C|Multiplex „C“]]
 
=== Současné multiplexy ===
Podle TPP (Technického plánu přechodu z analogového na digitální televizní vysílání) vznikly v České republice následující multiplexy:
 
# [[Multiplex 1a|Multiplex „1a“]] – Vznikl 1.5.2013, když Česká televize k 60. výročí vysílání umístila své programy [[ČT1]] HD, [[ČT2]] HD a [[ČT Sport]] HD do [[Regionální síť 7|Regionální sítě 7]] (společně s nimi šíří [[CS Mystery]] a [[Radio Čas]]). Postupně rozšiřuje pokrytí až na celoplošnou úroveň. Od 31.8.2013 šíří programy [[ČT :D]] a [[ČT Art]]. Provozovatelem je společnost Progres Digital Radima Pařízka.
 
=== Lokální multiplexy ===
# [[Regionální síť 1]] – Na kanále 29 pokrývá [[České Budějovice]] a jejich okolí, kanál 46 pokrývá [[Příbram]], kanál 30 [[Kamýk nad Vltavou]] a kanál 30 [[Plzeň]]. Má přidělené i kanály pro Prahu a Hloubkov. Obsahuje kanály [[Regionalnitelevize.cz]] (všechny vysílače), [[TV Noe]] (všechny kromě Plzně), [[Óčko]] (České Budějovice), TV Kamýk (Kamýk nad Vltavou), [[TV Fonka]] (Příbram), [[Retro Music Television]] (Příbram a Plzeň), [[Šlágr TV]] (České Budějovice a Příbram) a Plzeňská 1 (část vysílání [[TV8]] jen v Plzni). Provozuje p. Ivo Brabec.
# [[Regionální síť 2]] (dříve Multiplex B plus TVú – Vysílá na kanále 59 a z vysílačů [[Klimkovice]] a [[Hrabyně]], příděly má i pro [[Bruntál]], [[Krnov]] a [[Rýmařov]]. Obsahuje kanály LTV a [[TV Noe]].

Navigační menu