Hnutí Zeitgeist: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 136 bajtů ,  před 2 lety
Verze 17655968 uživatele 94.113.101.213 (diskuse) zrušenaː sebeprezentace, neozdrojované informace
(Verze 17655968 uživatele 94.113.101.213 (diskuse) zrušenaː sebeprezentace, neozdrojované informace)
značka: vrácení zpět
Zatímco přechodné reformní kroky a částečná podpora komunit jsou předmětem zájmu hnutí, definujícím cílem je zavedení nového socioekonomického modelu založeného na technicky zodpovědné správě zdrojů, alokaci a designu prostřednictvím takzvaného vědeckého způsobu uvažování nad problémy a hledání optimalizovaných řešení.
 
Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích (Natural Law / Resource Based Economy, NL/RBENLRBE) je, na rozdíl od správy měnové a politické, o přijetí přímého technického přístupu k sociální správě. Je o aktualizaci fungování společnosti na nejmodernější známé a ověřené metody zanechávajíce za sebou veškeré škodlivé následky a limitující zábrany generované našim současným systémem měnové / peněžní směny, zisku, obchodu a ostatních strukturálně motivačních záležitostí.
 
Hnutí Zeitgeist je loajální myšlenkovému toku, nikoli politikům, institucím a podobně. Náš pohled je, že pomocí sociálně zaměřeného výzkumu a testovaných poznatků v oblasti vědy a technologií jsme nyní schopni logicky dospět ke společenským aplikacím, které mohou být značně efektivnější při uspokojování potřeb lidské populace zvyšujíce tak veřejné zdraví. Je pošetilé se domnívat, že války, chudoba, většina zločinů a mnoho dalších měnově založených nedostatkových efektů běžných v našem současném modelu, není možné časem vyřešit. Rozsah aktivismu a osvětových kampaní hnutí sahá od krátkodobých po dlouhodobé s metodami výslovně založenými na nenásilné komunikaci.
== Koncept hnutí ==
 
Hlavním cílem Hnutí Zeitgeist (The Zeitgeist Movement, TZM) je celospolečenská osvěta, šíření ideje nutnosti zásadní změny a seznamování lidí s konceptem Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích (Natural Law / Resource-Based Economy,zdrojové NL/RBE)ekonomiky po celém světě.
Hnutí je samorganizovanéorganizované systémemv buněk (chapters)pobočkách, které existují v několika desítkách zemí světa včetně České republiky.
 
== Fáze hnutí ==
758

editací

Navigační menu