Preciosa (společnost): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 6 bajtů ,  před 1 rokem
m
typografické úpravy
(Robot: Opravuji 2 zdrojů and označuji 0 zdrojů jako nefunkční #IABot (v2.0beta15))
m (typografické úpravy)
'''PRECIOSA, a.s.''' je [[Česko|český]] výrobce [[Křišťálové sklo|křišťálového skla]] sídlící v [[Jablonec nad Nisou|Jablonci nad Nisou]]. Navazuje na staletou tradici sklářských společností v [[Jablonec nad Nisou|Jablonci nad Nisou]], jejichž sloučením v roce 1948 vznikla. Produkty firmy jsou bižuterní komponenty z [[křišťál]]u, šperkové kameny z kubické [[zirkonie]], tradiční české perle a perličky, dekorativní i technické sklo, křišťálové šperky a dárky, křišťálové [[lustr]]y a inovativní světelná řešení a v neposlední řadě také revoluční skleněné zátky.
 
Skupina PRECIOSA sdružuje tyto firmy: PRECIOSA, a.s., PRECIOSA - LUSTRY, a.s., PRECIOSA BEAUTY, s.r.o., PRECIOSA ORNELA, a.s. a PRECIOSA GS, a.s. Své hospodářské výsledky firma ovládaná Ludvíkem Karlem neustále tají.<ref>http://ekonomika.idnes.cz/sklarny-preciosa-propusti-stovky-lidi-d9i-/ekoakcie.aspx?c=A080808_152213_ekoakcie_fih</ref><ref name="FN" />
 
== Historie Skupiny PRECIOSA ==
Oficiální server českého soudnictví</ref> V roce 2009 byla připojena ke Skupině PRECIOSA divize Perly a perličky společnosti Jablonex jako PRECIOSA ORNELA, a.s. Nejmladším členem Skupiny PRECIOSA je od roku 2011 společnost PRECIOSA GS, a.s., která se specializuje na výrobu a export originálních skleněných zátek.
 
Skupina Preciosa sdružuje v současné době firmy PRECIOSA, a.s., PRECIOSA - LUSTRY, a.s., PRECIOSA BEAUTY, s.r.o., PRECIOSA ORNELA, a.s. a PRECIOSA GS, a.s.{{doplňte zdroj}}
 
== Značka Preciosa ==
[[Křišťálové sklo]] vyrábí Preciosa ve vlastních sklářských hutích. Olovnatý křišťál obsahuje průměrně 30 % olova pro dosažení vysokého třpytu. V roce 2013 vyšla společnost Preciosa vstříc poptávce na světových trzích a začala vyrábět bezolovnatý křišťál (obsah olova < 0,009), který odpovídá nejvyšším standardům kvality a ekologické certifikace. Firma vyrábí i široký sortiment barevných skel.
 
PRECIOSA, a.s., se sídlem v [[Jablonec nad Nisou|Jablonci nad Nisou]] vyrábí a prodává především strojně broušené kameny (šatony, tvarové kameny, šatonové růže, nažehlovací kameny s plochým spodkem, lustrové ověsy), broušené perle a další bižuterní komponenty. Kameny z&nbsp;[[kubická zirkonie|kubické zirkonie]] pro výrobu [[šperk]]ů dodává Preciosa na trh od roku 2002. Kameny z&nbsp;kubické zirkonie se vyrábějí v&nbsp;závodě 17 [[Jablonné v&nbsp;Podještědí]]. Vyrábí kameny o&nbsp;velikosti 0,6 - 3 mm v&nbsp;brusírenském tvaru diamant a briliant, lze též vyrábět různé jiné tvary do velikosti 1 cm. Materiály probroušení mohou být i jiné než kubická zirkonie, často se vyrábí z&nbsp;materiálu nazývaného [[NanoGems]], lze brousit kameny i z&nbsp;[[korund]]u nebo naopak z&nbsp;měkkého [[markazit]]u ([[pyrit]]). Kubická zirkonie a Nanogems se vyrábí v&nbsp;desítkách barev a odstínů. Technologie broušení je velmi precizní a v&nbsp;roce 2013-2014 se v&nbsp;závodě 17 investovalo do rozšíření a modernizace výroby. Přesto, v&nbsp;oblasti šperkového kamene je velká konkurence ze strany Čínských a Korejských výrobců.
 
PRECIOSA – LUSTRY, a.s. se sídlem v&nbsp;[[Kamenický Šenov|Kamenickém Šenově]] navazuje na slavnou tradici výroby lustrů, která se datuje od roku [[1724]]. Vyrábí klasické ověskové lustry (mj. i slavné lustry [[Marie Terezie]]) i moderní svítidla. Projektuje a dodává kompletní osvětlení nejrůznějších reprezentativních prostor na zakázku do mnoha zemí světa.
27 115

editací

Navigační menu