Obchodní dům Prior (Hradec Králové): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
bez shrnutí editace
(zdroj?)
Atrium byl otevřen 29. dubna 1981<ref>Pochodeň, Hradec Králové 30. dubna 1981, str. 1</ref> za účasti člena ÚV KSČ a vedoucího tajemníka KV [[Komunistická strana Československa|KSČ]] [[František Tesař (politik)|Františka Tesaře]], postavený nákladem 115 milionů korun, a stal se se svými 7 200 m² prodejní a více než 9 000 m² užitkové plochy 4. největším obchodním domem v tehdejší ČSSR, v němž pracovalo na 500 zaměstnanců a do tajů obchodního řemesla se zde zasvěcovalo 150 učňů. Jeho první ředitelkou se stala ing. Ivana Hlavičková. Za rok 1983 navštívilo královéhradecký a pardubický Prior přes 8 milionů zákazníků, v následujícím roce k tomu přibyl další milion<ref>Pochodeň, Hradec Králové 30. prosince 1984 - 1. ledna 1985, str. 11</ref>. Přesto mnozí ze zákazníků odcházeli nespokojeni, neboť si stěžovali zejména na jednání a nezájem prodavaček.{{Fakt/dne|20171110093238|}}
 
Úpravy terénu okolo OD PriorAtrium se prováděly ve dvou samostatných akcích – etážové stání vozů OD Atrium a úprava terénu okolo OD Atrium. 18. srpna 1982 bylo otevřeno parkoviště u obchodního domu, kam byl vjezd z Leninovy třídy Leteckou ulicí kolem [[Módní dům Don (Hradec Králové)|módního domu Don]]. Celé terénní úpravy prováděné n. p. Silnice, závod [[Hradec Králové]] – Slezské Předměstí byly dokončeny následujícího roku.
 
V 1. podlaží si mohli zákazníci vybírat z nabídky drogistického zboží, kuchyňských potřeb, skla a porcelánu, textilní galanterie, hraček a kočárků, kusového textilu a dalšího příbuzného sortimentu. Prodej byl řešen moderní formou, etážovou samoobsluhou, která byla svým rozsahem 3 000 m² ojedinělá nejen v Priorech, ale v celém tehdejším obchodě v Československu. O patro výše byly oddělení nábytku, pánských, dámských a dětských oděvů, metrového textilu, sportovních potřeb, ale také zboží elektro, oddělení mladé módy atd. Ve 3. poschodí pak sklady, jídelna zaměstnanců a samoobslužná restaurace. Samostatnou prodejní jednotkou byla prodejna potravin, do které byl přístup přímo z ulice a rovněž z etážové samoobsluhy s průmyslovým zbožím. Vlastní vstup do obchodního domu byl vybaven tepelnou vzduchovou clonou a všechny prodejní prostory byly klimatizovány.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu