Wikipedie:Žádost o opatření/Revize opatření Chalupa vs. Bazi: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 
=== Nález ===
ArbtirážníArbirážní výbor shledává, že stávající opatření [[Wikipedie:Žádost o opatření/Chalupa vs. Bazi|Chalupa vs. Bazi]] selhává v obou zamýšlených účincích – snížení míry vzájemné antipatie mezi oběma uživateli, jakožto i dopadu jejich vzájemných rozepří na chod Wikipedie. Míra nevaživostinevraživosti mezi uživateli nabyla vyšších rozměrů a spory se přesunuly z diskusních stránek na vzájemné osočování se z porušení daného opatření na nástěnce správců – leckdy neopodstatněné a někdy podávané jako reakce na zrovna podanou žádost druhého.
 
Arbitrážní výbor konstatuje, že k narovnání vztahů mezi oběma uživateli je nutná cílená snaha obou zúčastněných o jejich zlepšení jako i určitá velkorysost ve vzájemném jednání. Opatření vynucující omezení vzájemné interakce se jim k tomuto snaží dopomoci, nicméně nikdy nebude v tomto smyslu účinné, pokud k tomu nebude vůle ze strany obou uživatelů.
==== Hlasování ====
# {{pro}}. --[[Wikipedista:Mates|Mates]] ([[Diskuse s wikipedistou:Mates|diskuse]]) 1. 4. 2019, 21:14 (CEST)
# {{pro}}. Smysl revize spočíval ve zhodnocení efektivnosti dosavadního opatření, které postihovalo základní formy přímé interakce, ale ponechávalo určitou volnost v okrajových případech (někdy určitě ani samotným AV nepředvídaných), jež měla být indikátorem, nakolik se vzájemné vztahy vyvíjejí k přiměřené toleranci. V tom bohužel nedošlo ke znatelnému pokroku, jak dokládají samotná vyjádření stran v tomto řízení. Navíc spory v těchto okrajových oblastech byly pochopitelně formálně složitější a vyžadovaly i složitější diskuse a nejednoznačná a komplikovaná řešení, čímž plýtvaly energií správců i jiných wikipedistů a bezpochyby i dále frustrovaly samotné účastníky. Přezkum stávajícího opatření ukázal, že by bylo vhodné pokusit se obou účelů zmíněných v nálezu dosáhnout prostěji formulovaným a snáze aplikovatelným opatřením.--[[Wikipedista:RPekař|RPekař]] ([[Diskuse s wikipedistou:RPekař|diskuse]]) 4. 4. 2019, 20:52 (CEST)
 
== Alternativní návrhy arbitrů ==

Navigační menu