Výchova dívek v Čechách: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
odkazy
(→‎Děj: Denis Král, nikoliv Karel.)
m (odkazy)
{{spoiler}}
Začínající spisovatel a učitel základní školy na [[Zbraslav]]i, Oskar (Vieweghova sebestylizace), dostává od Beátina otce, nabídku učit tvůrčí psaní Beátu Královou, dceru milionáře (podnikatele) Denise Krále. Po váhání nabídku přijímá kvůli finanční nouzi.
Beáta studuje [[Filozofická fakulta Univerzity Karlovy|filozofickou fakultu Karlovy univerzity]], právě se rozešla s přítelem, který dělá gigola v otcově nevěstinci v [[Záběhlice|Záběhlicích]]. Beáta nespolupracuje, z lekcí tvůrčího psaní se nakonec vyklube výuka šťastného života.
 
Po ukončení školního roku, Oskar s manželkou odjíždí do Puly na dovolenou, ale rodinná idylka dlouho nevydrží, pro Oskara přijíždí "Královi lidé", s žádostí, aby se vrátil do Česka za Beátou, vrací se tedy do Prahy. Za narušení dovolené dostává bohatě zaplaceno. Beáta se změnila, rozhodla se zútulnit svůj pokoj, Oskar s ní chodí po nákupech, zamilovali se do sebe, Král vytuší románek mezi jeho dcerou a Oskarem, proto jej propustí. Oskar přemluvil Beátu, aby se stala jeho kolegyní a učila na stejné škole angličtinu. Pro učení se nadchla, klepy o Oskarovi a Beátě se dostaly až k jeho manželce. Také se kvůli časové vytíženosti vídají méně, vztah přestává mít budoucnost. Beáta vztah ukončila a jejím novým milencem se stává Američan Steve, bývalý učitel angličtiny.

Navigační menu