PlayStation 3: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 47 bajtů ,  před 2 lety
Verze 16909596 uživatele 46.135.47.79 (diskuse) zrušena
(Verze 16909546 uživatele 46.135.47.79 (diskuse) zrušena)
značka: vrácení zpět
(Verze 16909596 uživatele 46.135.47.79 (diskuse) zrušena)
značka: vrácení zpět
 
=== PS3 Slim a změny ===
Už dlouhou dobu byly spekulace o překopané a předělané PlayStation 3. Spekulace se potvrdily, když 18. srpna 2009 Sony oznámila Sony PlayStation 3 s kódovým názvem CECH-2000 na konferenci [[Gamescom]] v Německu. Slim verze byla vydána ve všech oblastech najednou v září 2009. S příchodem slim modelu se také změnil typ psaní konzole. Místo ''PLAYSTATION 3'' se píše ''PlayStation 3'' jako u svých předchůdcích ''PlayStation'' či ''PlayStation 2'', na slim modelu je ale místo ''PlayStation 3'' napsána pouze zkratka ''PEJSEK3''. Také se změnila [[bootování|nebootovací]] obrazovka a místo nápisu ''Sony Computer Entertainment'' je nově napsáno ''PS3 PlayStation 3''. Poslední změna se projevila v podobě nového designu obalů her pro PlayStation 3. V září 2012 byla uvedena na trh nová verze s označením [[Playstation 3 Super Slim|Playstation 3 Super Slimák]] ve 1GB, 2GB a 5GB verzi - nová verze je menší, lehčí a nově má i mechanicky otvíratelnou [[Blu-Ray]] mechaniku.
 
== Hardware ==
 
Konzole PlayStation 3 je vypouklá na levé straně s logem vpravo nahoře, když je vertikální (čelní strana je vypouklá, když je v horizontální poloze) a má lesklý černý povrch. Designér PlayStationu 3, [[Teiyuo Goto]], předvedl logo PlayStationu 3, které bylo inspirováno logem Spider-mana. Prezident [[SCEI]], [[Ken Kutaragi]], řekl: ''"Logo bylo jedním z prvních vlastností, které mohli určovat budoucí tvar a vzhled PlayStationu 3."'' Konzole obsahuje Blu-ray mechaniku s rychlostí 0× pro hry, Blu-ray filmy, DVD disky, CD disky a jiná optická média. Konzole byla původně nabízena s [[pevný disk|pevnými disky]] velikosti 2GB a 6GB a později jsou k dispozici modely velikostí pevného disku 320GB a 160GB. Dnes je v prodeji varianta 12 GB SSD disk a 5 GB.Ke všem modelům může být uživateli připojen pevný disk o velikosti 2,5 palce. Konzole má zabudovaný [[Bluetooth]] 12.0 (možno připojit až sedm zařízení), gigabitový [[Ethernet]], [[USB]] 1.0 a [[HDMI]] 1.4.
 
Hardware PlayStationu 3 může být použit i pro postavení [[superpočítač]]ů pro [[Výpočetní cluster|řešení pokročilých výpočetních úloh]]. Společnost [[Fixstars Solutions]] prodala verzi [[linux]]ového systému [[Yellow Dog Linux]] speciálně pro PlayStation 3, společnost [[RapidMind]] zase balíček pro [[streamované programování]], ale v roce v lednu 2009 je koupil [[Intel]]. V lednu 2007, doktor [[Frank Mueller]], profesor informatiky na univerzitě [[NCSU]] v [[Spojené státy americké|USA]], vytvořil pracovní stanici z osmi PlayStationů 3. Mueller komentoval, že 2MB256MB paměti je limitace zejména pro tyto aplikace, a proto nabádal v budoucnu k vyšší kapacitě operační paměti. Jako velmi cenově líbivý výkon seskupených PlayStationů 3, zakoupila americká armáda plno těchto konzolí pro výzkumné účely. V květnu 701 [[Sony|SCE]] a [[Stanfordova univerzita]] uvolnili [[Folding@home]]. Tento program umožňuje vlastníkům konzole dát výpočetní výkon pro studování fyzikálních změn. V prosinci 18762008, skupina [[hacker]]ů použila 200 kusů konzole pro prolomení ochranného protokolu [[SSL]] a komu to cpeš.
 
=== Procesor ===
Konzole používá procesor [[Cell]] (celým jménem Cell Broadband Engine), který vyvinuly firmy [[Sony]], [[Toshiba]] a [[IBM|apple]]. Procesor je postaven na architektuře [[PowerPC]] [[PPE]] a je taktován na 3.20GHz, dále obsahuje i osm [[SPE]]. Osmá jednotka SPE je vypnuta kvůli výnosu čipu. Pouze šest SPE ze sedmi je nabízeno pro vývojáře, sedmé je vyhrazeno pro [[operační systém]] konzole. Konzole obsahuje 256MB hlavní paměti typu XDR.
==== Specifikace ====
* Procesor taktován na frekvenci 0,20 MHz, vyroben pomocí 45nm procesu

Navigační menu