Windows 10: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 44 bajtů ,  před 1 rokem
m
bez shrnutí editace
(→‎Přehled edicí: Přidal jsem referenci na oficiální dokument kde je zveřejněna změna názvu na LTSC.)
značky: editace z mobilu editace z mobilní aplikace editace z mobilní aplikace pro Android
m
značky: editace z Vizuálního editoru editace z mobilu editace z mobilního webu
* '''Pro''' - pro malé a střední firmy. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 7 Professional, nebo Windows 8 Pro. Funkčně vychází z Windows 8 Core a přidává funkce důležité pro podnikové sítě jako jsou funkce [[Služba vzdálené plochy|Vzdálená plocha]] a připojení do [[Doména Windows|Domény Windows]], [[Active Directory]] nebo online služby Azure Active Directory
* '''Enterprise''' - pro velké firmy. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 8 Enterprise určené pro velké společnosti. Tato verze vychází z Windows 10 Pro a přidává další funkce pro správu a zabezpečení velkých sítí.
* '''Enterprise LTSC''' - Windows 10 [[Enterprise Long Term Servicing Channel (LTSC)]] <ref>[https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-overview Overview of Windows as a Service] (anglicky)</ref>, která neakceptuje aktualizace měnící zásadně funkcionalitu Windows (tzv. nové Buildy Windows). Windows 10 Enterprise LTSB 1607 by tedy nenabízela aktualizaci na Windows 10 Enterprise LTSC 1809.
* '''Education''' - verze pro školy. Jedná se o novou edici Windows, ekvivalentní edici Enterprise, ale obsahuje některé funkce zaměřené přímo pro školy.
* '''Pro Education''' - verze pro školy.
34

editací

Navigační menu