Serie C: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 8 bajtů ,  před 1 rokem
m
→‎top: typografické úpravy
m (→‎top: typografické úpravy)
}}
'''Serie C''' je třetí nejvyšší [[Itálie|italská]] [[fotbal]]ová soutěž po [[Serie A|Serii A]] a [[Serie B|Serii B]]. To znamená že je nejnižší profesionální [[Itálie|italská]] [[fotbal]]ová soutěž. V roce [[2014]] přišlo sjednocení [[Lega Pro Prima Divisione]] a [[Lega Pro Secunda Divisione]] do jedné divize: '''Lega Pro'''. [[25. květen|25. května]] [[2017]] se vedení rozhodlo k návratu k původnímu označení.
V sezoně [[Serie C 2018/19|2018/19]] je 59 klubů rozděleno do 3 skupin (A - 20 klubů, B - 20 klubů a C - 19. klubů).
 
Během sezóny hraje každý tým 38 zápasů ve své skupině - dva zápasy proti každému soupeři ve skupině. Po sezóně postoupí první tým z každé skupiny který skončil na první příčce přímo a jeden tým z play off do druhé nejvyšší italské soutěže [[Serie B]].
Do play off postupuje s každé skupiny týmy které skončily od 2. místa po 10. místo. Kluby které skončily na 2. místě postupují do čtvrtfinále. Kluby které skončily na 3. a 4. místě postupují do osmi-finále. Zbývající kluby od 5. místa po 10. místo hrají předkolo ve své skupině. Hraje se 2 zápasy (doma, venku). Od předkola se týmy dostanou přes osmi-finále, čtvrtfinále a semifinále do finále. Vítěz finále postoupí do [[Serie B]].
Sestupují kluby které skončily ve své skupině na posledním místě. Dalším sestupujícím klubem se stává klub při hraní play out. V každé skupině hraje play out klub který skončil na 17. a 18. místě. Hrají mezi sebou dva zápasy (doma, venku). Poražený sestupuje do [[Serie D]].
27 091

editací

Navigační menu