Dieselová lokomotiva: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 8 bajtů ,  před 1 rokem
m
typografické úpravy
m (typografické úpravy)
Z hlediska druhu použitého elektrického proudu se rozdělují elektrické přenosy výkonu na tři základní skupiny (uvedeny v historickém pořadí, jak byly zaváděny, ale používají se stále všechny):
 
* stejnosměrný (DC/DC) - zdrojem trakčního proudu je [[dynamo]], vozidlo pohánějí stejnosměrné motory,
* smíšený, střídavě stejnosměrný (AC/DC) - místo dynama je zdrojem proudu pro stejnosměrné trakční motory trakční [[alternátor]] s [[usměrňovač]]em,
* střídavý (AC/AC) - zdrojem proudu je trakční alternátor, [[Asynchronní motor|asynchronní]] nebo [[elektromotor#Synchronní stroj|synchronní]] trakční motory jsou napájeny z polovodičových měničů.
 
Výhody elektrického přenosu převažují nad jeho nevýhodami. Oproti mechanickému přenosu je [[účinnost (fyzika)|účinnost]] nižší, ve srovnání s hydrodynamickým přenosem výkonu má konstrukce elektrického přenosu sice vyšší hmotnost, ale vyšší [[účinnost (fyzika)|účinnost]].
Specifickým problémem při použití dieselové lokomotivy v osobní dopravě je, „čím vytápět vlakovou soupravu“. Zatímco u elektrické trakce je samozřejmostí použít elektřinu z trakčního vedení a u parní trakce páru z [[Parní kotel|kotle]] lokomotivy, zde není jednotnost. Systémy vytápění prošly vývojem od vytápění parou z parního generátoru (ve vozech se použilo vytápěcí zařízení určené pro parní provoz) k elektrickému vytápění elektřinou ze zvláštního topného generátoru (obvykle [[alternátor]]u souose umístěného v pokračování osy motorgenerátoru, jako u [[lokomotiva 754|lokomotiv ř. 754]]).
 
Záměna parního vytápěcího zařízení za elektrické je podstatou rekonstrukce, kterou vznikly v&nbsp;ČR a v&nbsp;SR [[lokomotiva 750|lokomotivy ř.&nbsp;750]] z&nbsp;řady [[lokomotiva 753|753]] a v&nbsp;ČR ještě [[lokomotiva 749|ř.&nbsp;749]] z&nbsp;[[lokomotiva 749|řady 751]]. (Některé lok.&nbsp;749 kromě toho vznikly dosazením elektrického topení do lokomotiv bývalé řady 752, od výroby nákladních - viz dále.)<ref>http://spz.logout.cz/vozidla/749/749.php Stránky o lokomotivní řadě 749 ČD</ref>
 
Část lokomotiv bývá vyčleněna jako '''nákladní''' (či posunovací); buď tak byly určeny již od konstrukce a '''nemají vytápěcí zařízení''' vůbec, nebo mají nadále neudržovaný starší parní systém (jako nyní u části českých a slovenských lokomotiv řad 751 a 753). Touto charakteristikou se motorové lokomotivy liší od elektrických a parních traťových lokomotiv, kde vzhledem k&nbsp;nižším nákladům s&nbsp;tím spojeným byly náležitosti k&nbsp;vlakovému topení instalovány takřka vždy.
27 115

editací

Navigační menu