Konkubinát: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 324 bajtů ,  před 3 lety
m
Upřesnil jsem poslední odstavec o církevně-právním užitím pojmu konkubinát. Pojem konkubinát v uvedeném významu užívá pouze Římsko-katolická církev ve svých řádech a vyplývá to z toho, že Římsko-katolická církev považuje manželství za svátost a protestanté nikoli. Odstavec neobsahoval upřesnění, o kterou církev se jedná a vyzníval, jako kdyby všichni křesťané sdíleli uvedený pohled.
(→‎Externí odkazy: +SE, -nedostupný odkaz)
m (Upřesnil jsem poslední odstavec o církevně-právním užitím pojmu konkubinát. Pojem konkubinát v uvedeném významu užívá pouze Římsko-katolická církev ve svých řádech a vyplývá to z toho, že Římsko-katolická církev považuje manželství za svátost a protestanté nikoli. Odstavec neobsahoval upřesnění, o kterou církev se jedná a vyzníval, jako kdyby všichni křesťané sdíleli uvedený pohled.)
značky: editace z Vizuálního editoru první editace
Monogamické formě konkubinátu odpovídá v moderní společnosti tzv. '''nesezdané soužití''', tedy soužití muže a ženy mimo [[manželství]], ačkoli již bez negativního chápání ze strany společnosti.
 
Z hlediska církevněkanonického práva Římsko-právníhokatolické církve je konkubinátem i soužití v manželství sice občansky uzavřeném, ale z církevního pohledu neplatném. TakovétoJe soužitíto proto, že podle kanonického práva je zdefinice objektivníhosňatku odlišná od definice sňatku v občanském zákoníku. Takové soužití tudíž z hlediska proŘímsko-katolické Církevcírkve vždynelze považovat za řádné manželství a je kvalifikováno jako těžce hříšné. Protestantské církve tento pohled nesdílejí, jelikož nerozlišují mezi občanským a církevním sňatkem.
 
== Odkazy ==

Navigační menu