Úřední deska: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 107 bajtů ,  před 3 lety
m
/doplnění
(→‎Další subjekty: Novela zákona o VŠ (zákon č. 137/2016 Sb.) ukládá vysokým školám povinnost tyto údaje zveřejňovat ve veřejné části internetových stránek a nikoliv na úřední desce, viz §21, odst. 2, písm. h a §50, odst. 5.)
m (/doplnění)
[[Soubor:MalyChlumec3.jpg|thumb|Úřední deska na budově Obecního úřadu Velký Chlumec]]
 
'''Úřední deska''' je veřejně přístupná plocha určená ke zveřejňování [[právní předpis|právních předpisů]], [[rozhodnutí]] a jiných dokumentů [[správní orgán|správních orgánů]] a [[soud]]ů. Veřejně přístupná musí být nepřetržitě a vedena je zásadně ve dvojí podobě zároveň, fyzické i elektronické, nebo také jejich kombinací a to, že deska bude sloužit ve veřejném prostru jako dotyková obrazovka.
 
Platí, že každá obec, kraj nebo třeba soud má jen jednu úřední desku, i když na ní mohou vyvěšovat své písemnosti různé organizační složky do nich začleněné, výjimkou jsou [[městská část a městský obvod|městské části nebo obvody]], které mají svou vlastní. Fyzická úřední deska, většinou v podobě uzamykatelné skleněné skříně, nemusí být umístěna přímo v prostorách úřadu, vždy však musí být 24 hodin denně veřejně přístupná a čitelná (tzn. např. v noci osvětlená). Může se vnitřně členit např. na sekci zastupitelstva, rady, starosty, právních předpisů, doručovaných písemností, záměrů prodeje, výběrových řízení, povinných informací podle zákona č. 106/1999 Sb., informací ostatních subjektů apod., měla by však na ní vždy být navíc umístěna informace o webové adrese, kde lze nalézt její elektronickou verzi. K této dálkově přístupné verzi pak nesmí být přístup podmíněn znalostí jakéhokoli hesla a na ní vyvěšené úřední dokumenty se musí zcela shodovat s těmi, které jsou na fyzické úřední desce.
1 127

editací

Navigační menu