Tobago: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 35 bajtů ,  před 2 lety
m
specifičtější odkaz, tento nebyl o státním útvaru
m (Robot: přidáno {{Autoritní data}}; kosmetické úpravy)
m (specifičtější odkaz, tento nebyl o státním útvaru)
'''Tobago''' je menší ze dvou hlavních ostrovů tvořících stát [[Trinidad a Tobago]]. Nachází se na pomezí [[Karibské moře|Karibského moře]] a [[Atlantský oceán|Atlantiku]] zhruba 100 km severovýchodně od [[Jižní Amerika|jihoamerického pobřeží]]. Od ostrova [[Trinidad]] je vzdálen přibližně 30 km. Další nejbližší ostrov Malých Antil je [[Grenada]] vzdálená na 180 km. Jeho rozloha je 300 km². Ostrov je vulkanického původu, panuje zde tropické klima s průměrnou roční teplotou 28 °C.
 
Na ostrově žije okolo 50 000 obyvatel, z toho 17 000 v hlavním městě Scarborough. Většina obyvatel je afrického původu. Po objevení Ameriky Evropany patřilo Tobago pod španělskou korunu. Během [[Kolonialismus|koloniálního období]] ostrov změnil několikrát svého majitele – [[Spojené království]], [[Nizozemské království]], [[Francie]] a [[Kuronské a zemgalské vévodství|Kuronsko]].
 
Tobago bývá na základě své zeměpisné polohy a přírodních poměrů ztotožňováno s ostrovem, na který [[Daniel Defoe]] umístil děj své knihy ''[[Robinson Crusoe]]''.<ref>http://ld.johanesville.net/defoe-01-robinson-crusoe</ref>

Navigační menu