Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nová sekce →‎Meritaton
(Nová sekce →‎Meritaton)
máte asi pravdu, že neověřené teorie by měly být probírány spíš v odborných časopisech. Já jsem matematik, nyní gymnaziální učitel a překladatel odborných, většinou matematických knih. Historie starověkého Egypta (zvláště amarnské období) mě již dlouho zajímá. Přečetl jsem o tom mnoho knih, včetně Vámi zmíněného Freuda (Moses) i jsem si přes e-mail psal se známou britskou egyptoložkou Joyce Tyldesley. Osobně si myslím, že Velikovsky byl geniální. Četl jsem od něj všechny knihy a kniha Oedipus and Akhenaten mě naprosto nadchla. Možná, že ve všem pravdu nemá, ale těch spojitostí mezi králem Oidipem v Sofoklově dramatu a Achnatonem je opravdu hodně. Takže bych to nenazval fantaziemi, ale máte pravdu, že do encyklopedie to nepatří. RNDr. Jan Švábenický--[[Wikipedista:Svabe|Svabe]] ([[Diskuse s wikipedistou:Svabe|diskuse]]) 12. 4. 2018, 17:53 (CEST)
:Díky za odezvu. Sám o tom nevím skoro nic a dívám se na článek čistě očima redaktora. Možná by stačilo v článku zestručnit výklad o Velikovském (aby byl přiměřený tomu, že je to článek o Meritatonovi) a odkázat na článek o Velikovském, kde se to dá rozepsat. --[[Wikipedista:Sokoljan2|Zdraví Sokoljan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2|diskuse]]) 12. 4. 2018, 19:33 (CEST)
 
== Meritaton ==
 
Dobré nedělní odpoledne pane profesore,
do článku Meritaton jsem přidal nová ověřená fakta a Velikovského kontroverzní ideu jsem vyjádřil pouze jednou větou. Také už jsem se naučil vkládat odkazy a reference, jedná se o můj první wiki článek, tak se omlouvám za předchozí verze. Nyní si myslím, že článek už je dobře ozdrojován a podložen, ale obecně nevím, kdo může odstranit doporučení či komentář, že článek má určité nedostatky. Mohu to udělat já sám, nebo to musí udělat nějaký redaktor či supervisor? Díky za odpověď a přeji příjemné nedělní odpoledne. Jan Švábenický--[[Wikipedista:Svabe|Svabe]] ([[Diskuse s wikipedistou:Svabe|diskuse]]) 15. 4. 2018, 15:32 (CEST)
23

editací

Navigační menu