Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nová sekce →‎Meritaton
(Sorry, spletl jsem články.)
(Nová sekce →‎Meritaton)
:Protože jste si nezřídil své stránky, mohu Vám odpovědět jen zde. Zdroje, které tam uvádíte, nejsou nezávislé, nýbrž součást reklamy firmy, takže významnost nedokládají a do článku vlastně nepatří. Přečtěte si prosím [https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:V%C4%9Brohodn%C3%A9_zdroje "Věrohodné zdroje"]
:Kromě toho, odstavec o Historii se hemží chybami (letopočty!) a věty nedávají dobrý smysl. "Obrovské úspěchy" společnosti by bylo třeba aspoň naznačit a doložit nezávislým zdrojem i v textu. Jinak se jedná o [[Wikipedie:Propagační článek]] ----[[Wikipedista:Sokoljan2|Zdraví Sokoljan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2|diskuse]]) 12. 4. 2018, 15:07 (CEST)
 
== Meritaton ==
 
Dobrý večer pane profesore ještě jednou,
máte asi pravdu, že neověřené teorie by měly být probírány spíš v odborných časopisech. Já jsem matematik, nyní gymnaziální učitel a překladatel odborných, většinou matematických knih. Historie starověkého Egypta (zvláště amarnské období) mě již dlouho zajímá. Přečetl jsem o tom mnoho knih, včetně Vámi zmíněného Freuda (Moses) i jsem si přes e-mail psal se známou britskou egyptoložkou Joyce Tyldesley. Osobně si myslím, že Velikovsky byl geniální. Četl jsem od něj všechny knihy a kniha Oedipus and Akhenaten mě naprosto nadchla. Možná, že ve všem pravdu nemá, ale těch spojitostí mezi králem Oidipem v Sofoklově dramatu a Achnatonem je opravdu hodně. Takže bych to nenazval fantaziemi, ale máte pravdu, že do encyklopedie to nepatří. RNDr. Jan Švábenický--[[Wikipedista:Svabe|Svabe]] ([[Diskuse s wikipedistou:Svabe|diskuse]]) 12. 4. 2018, 17:53 (CEST)
23

editací

Navigační menu